LM.plSportCzwarty mecz z rzędu bez punktów Wichru Dobra

Czwarty mecz z rzędu bez punktów Wichru Dobra

Tylko jednego, honorowego gola w Ostrzeszowie zdobyli piłkarze Wichru Dobra. Wygrała Victoria, a dobrzanie zanotowali czwarty mecz z rzędu bez zwycięstwa i remisu w lidze.

Zima dla czwartoligowego beniaminka na pewno nie będzie łatwa. Wichrowi został już tylko jeden mecz, by awansować w tabeli jeszcze przed zakończeniem tegorocznych rozgrywek. W piątek Wicher zmarnował kolejną szansę na powiększenie dorobku punktowego.

Pierwsza połowa meczu w Ostrzeszowie przebiegła pod dyktando gospodarzy, ale bez trafień dla żadnej z drużyn. Zarówno Wicher, jak i Victoria mieli swoje sytuacje, ale piłka po żadnej z nich nie trafiła do siatki rywali. Z takiego wyniku cieszyli się bardziej dobrzanie, dla których remis był o wiele korzystniejszym rezultatem.

W 50. minucie spotkania Victoria wyszła jednak na prowadzenie. Piękny strzał oddał Robert Skrobacz, a piłka po jego uderzeniu wpadła prosto w okno bramki Wichru. Niespodziewanie dziesięć minut później goście wyrównali, a na listę strzelców wpisał się Bartosz Simiński.

Jak się jednak później okazało, był to tylko gol honorowy. W 66. minucie ponownie prowadzenie gospodarzom zapewnił Maciej Stawiński. Trzy minuty później wynik ustalił natomiast Michał Mazurek. Victoria Ostrzeszów zwyciężyła 3:1.

Wicher Dobra utrzymał przedostatnie miejsce w tabeli IV ligi, bowiem swoje spotkanie przegrał również PKS Racot. Na kolejkę przed końcem tegorocznych zmagań dobrzanie mają na koncie osiem punktów i tracą jedno oczko do Kanii Gostyń. Ostatni mecz Wicher rozegra w niedzielę w Koźminie Wlkp. z tamtejszym Białym Orłem.

Victoria Ostrzeszów - Wicher Dobra 3:1 (50' Robert Skrobacz, 66' Maciej Stawiński, 69' Michał Mazurek - 60' Bartosz Simiński)

Victoria Ostrzeszów: Damian Grondowy - Paweł Paroń, Michał Domagalski, Adrian Barański, Kornel Skorzybót, Fabian Gandecki, Patryk Pasiak, Łukasz Duczmal (77' Mateusz Maciaczyk), Robert Skrobacz (82' Daniel Cerbiński), Michał Mazurek (75' Sebastian Gawron), Maciej Stawiński.

Wicher Dobra (skład wyjściowy): Damian Wodnicki - Nikodem Urbański, Jarosław Śmieja, Adrian Fret, Dominik Józefiak, Mateusz Morusiński, Bartosz Simiński, Albert Gośliński, Tomasz Janicki, Daniel Błaszczyk, Tomasz Wypiór.