LM.plSportZ Polonią powtórka z rozrywki, Łajdecki najlepszym strzelcem LKS

Z Polonią powtórka z rozrywki, Łajdecki najlepszym strzelcem LKS

Drugi raz w sezonie LKS Ślesin zremisował z Polonią Kępno. Dla ślesinian był to pierwszy mecz rundy wiosennej, a jednocześnie - ostatnie spotkanie rozgrywane w tym roku.

Do Kępna zespół Adama Topolskiego pojechał bez Adriana Majewskiego i Michała Golińskiego, którzy pauzowali za kartki. LKS mierzył się z jednym z rywali w walce o utrzymanie i po raz drugi w sezonie zdobył z Polonią jeden punkt.

Mecz lepiej rozpoczęli kępnianie, którzy dwukrotnie zagrozili bramce gości. Strzały Patryka Słupianka i Łukasza Walczaka dobrze obronił jednak Szymon Szymański. Polonia wyszła na prowadzenie dopiero w 30. minucie. Z kilku metrów uderzał Piotr Cierlak, piłka odbiła się jeszcze od jednego ze ślesinian i wpadła do siatki zaskoczonego Szymańskiego.

LKS miał szansę wyrównać jeszcze przed przerwą, ale dobre uderzenie Wiktora Kacprzaka zatrzymał Michał Górecki. Ślesinianie gola strzelili dopiero w 75. minucie starcia. Po faulu na Jakubie Soszyńskim goście otrzymali rzut wolny, który na bramkę zamienił Łukasz Łajdecki.

Co ciekawe, dzięki temu trafieniu, obrońca LKS został... najlepszym strzelcem swojej drużyny. Łajdecki ma już na koncie cztery gole, o jednego więcej od Michała Golińskiego, Wiktora Kacprzaka i Mariusza Olczyka.

Do końca starcia wynik nie uległ już zmianom i ostatecznie LKS Ślesin zremisował z Polonią Kępno 1:1. Był to ostatni mecz zespołu Adama Topolskiego w tym roku. Po piętnastu kolejkach ślesinianie zajmują dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem szesnastu punktów.

Polonia Kępno - LKS Ślesin 1:1 (30' Piotr Cierlak - 75' Łukasz Łajdecki)

Polonia Kępno: Michał Górecki - Mateusz Gola, Witold Kamoś, Hubert Górecki, Bartosz Mikołajek, Jakub Górecki, Bernard Ndukong, Łukasz Walczak, Wojciech Drygas (65' Borys Wawrzyniak), Patryk Słupianek, Piotr Cierlak (87' Przemysław Śniady).

LKS Ślesin: Szymon Szymański - Damian Markiewicz, Andrzej Górski, Łukasz Łajdecki, Jakub Marzyński (55' Łukasz Lewandowski), Adrian Górecki (46' Rafał Dębowski), Dawid Jarka, Dawid Kierzek, Wiktor Kacprzak, Eryk Rusin (62' Jakub Soszyński), Mariusz Olczyk (80' Kacper Pląskowski).

źródło/fot.: lks-slesin.futbolowo.pl