LM.plSportSokół wrócił na podium dzięki bramce Jakuba Dębowskiego

Sokół wrócił na podium dzięki bramce Jakuba Dębowskiego

Na kolejkę przed końcem jesiennej części zmagań Sokół Kleczew znów plasuje się na podium tabeli III ligi. Zespół Marcina Woźniaka pokonał w sobotę Świt Skolwin 2:1.

Sobotnie starcie w dalekim Szczecinie kleczewianie zaczęli bardzo dobrze. Sokół kilkukrotnie stworzył sobie dogodne okazje za sprawą Łukasza Cichosa i Arkadiusza Bajerskiego, ale piłka do siatki rywali trafiła dopiero w 25. minucie. Wzdłuż bramki piłkę zagrał Emile Thiakane, a niefortunna interwencja Krzysztofa Filipowicza spowodowała wyjście na prowadzenie gości.

W kolejnych minutach mecz się wyrównał, ale drugiego gola znów strzelili kleczewianie. Tym razem do siatki trafił już piłkarz Sokoła - na początku drugiej połowy, strzałem ze skraju pola karnego, bramkarza Świtu zaskoczył Jakub Dębowski.

Dwie minuty później gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Po uderzeniu głową na listę strzelców wpisał się Michał Kołodziejski i było 1:2. Taki też rezultat utrzymał się do samego końca i ostatecznie to Sokół zainkasował pełną pulę po meczu w Szczecinie.

Dzięki zwycięstwu Sokół przeskoczył w tabeli Bałtyk Gdynia i Lecha II Poznań i awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji z dorobkiem 30 punktów. Do liderujących obecnie KKS 1925 Kalisz i Gwardii Koszalin zespół Marcina Woźniaka traci tylko jeden punkt. Jesienne granie Sokół zakończy na własnym terenie starciem z Leśnikiem Manowo.

Świt Skolwin - Sokół Kleczew 1:2 (54' Michał Kołodziejski - 25' Krzysztof Filipowicz (sam.), 52' Jakub Dębowski)

Sokół Kleczew: Daniel Szczepankiewicz - Wiktor Patrzykąt (46' Tomasz Koziorowski), Sebastian Śmiałek, Arkadiusz Widelski, Marcel Koziorowski, Tomasz Kowalczuk, Piotr Kasperkiewicz, Arkadiusz Bajerski (46' Przemysław Kędziora), Emile Thiakane (78' Jakub Antosik), Jakub Dębowski, Łukasz Cichos.

źródło: sokol.kleczew.pl