LM.plSportWyjazdowa porażka siatkarek Alexas Turek. Energetyk górą

Wyjazdowa porażka siatkarek Alexas Turek. Energetyk górą

Tylko jeden set zdołały urwać siatkarki z Turku swoim rywalkom z Energetyka Poznań. Dziewiąty mecz w II lidze skończył się dla beniaminka porażką.

Pierwsze dwa sety sobotniego spotkania były wyrównane. Pierwszą część meczu wygrały poznanianki, ale dopiero po grze na przewagi - 27:25. Druga partia należała już do zawodniczek Alexas, które zwyciężyły w niej 25:21. Po dwóch setach był remis 1:1.

Druga połowa meczu to już jednak dominacja Energetyka. Poznanianki nie dały dojść do głosu zawodniczkom z Turku i pewnie wygrały dwa kolejne sety. W trzeciej części meczu siatkarki z Poznania zwyciężyły 25:11, a w czwartej - 25:19. W całym meczu Energetyk triumował 3:1.

Alexas pozostał na szóstym miejscu w tabeli II ligi z dorobkiem dziesięciu punktów i stratą trzech oczek do SKF Politechnika Poznańska Poznań.

Ostatni mecz w bieżącym roku siatkarki z Turku miały grać na własnym terenie właśnie z poznańską drużyną, ale spotkanie zostało przełożone na inny termin. Do ligowej rywalizacji Alexas powróci więc najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku.

Energetyk Poznań - Alexas Turek 3:1 (27:25, 21:25, 25:11, 25:19).