Dzisiaj jest czwartek 18 lipca 2019, imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18751) SPORT FORUM FIRMY (5347) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 15oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
26 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Artystyczny dom. Rewitalizacja konińskiej starówki ... (0)Konin. Wjechał hulajnogą elektryczną na przejście. ... (3)

Konińscy szabliści walczyli w Pucharze Świata Juniorów

Dodano: 12.12.2016 19:23
Źródło: LM.pl

31. miejsce Sylwii Matuszak i 32. Mateusza Godlewskiego to najlepsze wyniki reprezentantów KKSz Konin podczas Pucharu Świata Juniorów w szabli w niemieckim Dormagen.

W fazie pucharowej Pucharu Świata znalazły się dwie zawodniczki KKSz Konin. Sylwia Matuszak wygrała pierwszą walkę z Jumi Wakitą (Japonia) 15/12, a następnie w 1/64 uległa Valentinie Nagy (Węgry) 13/15, zajmując ostatecznie 31. miejsce. 45. lokatę wywalczyła natomiast Weronika Waleriańczyk. Koninianka przegrała z Ayaką Mukae (Japonia) 4/15. 

Wśród mężczyzn do 1/128 zakwalifikował się jedynie Mateusz Godlewski. Koninianin wygrał najpierw z Morem Milassinem (Węgry) 15/5, a następnie uległ Jean-Philippe Patrice (Francja) 8/15. Ostatecznie Godlewski sklasyfikowany został na 32. miejscu. 

Występ w Niemczech był ostatnim startem konińskich szablistów w bieżącym roku kalendarzowym.

Szabla kobiet:
1. Olga Nikitina (Rosja)
2. Evgenia Podpaskova (Rosja)
3. Sofia Pozdniakova (Rosja)
3. Svetlana Sheveleva (Rosja)
5. Liza Pusztai (Węgry)
6. Elizabeth Tartakovsky (USA)
7. Maddalena Bosetti (Włochy)
8. Giulia Arpino (Włochy).

Miejsca zawodniczek KKSz Konin:
31. Sylwia Matuszak, 45. Weronika Waleriańczyk, 81. Małgorzata Zawodniak, 112. Natalia Nowinowska.

Szabla mężczyzn:
1. Konstantin Lokhanov (Rosja)
2. Maxime Pianfetti (Francja)
3. Andrew Doddo (USA)
3. Jean-Philippe Patrice (Francja)
5. Dario Cavaliere (Włochy)
6. Leonardo Dreossi (Włochy)
7. Giacomo Mignuzzi (Włochy)
8. Luis Bonah (Niemcy).

Miejsca zawodników KKSz Konin:
32. Mateusz Godlewski, 90. Hubert Glasner, 145. Krystian Borkiewicz.



  • Konińscy szabliści walczyli w Pucharze Świata Juniorów

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

no i baloniarstwo co roku ponad 30 balonow nad Lesznem,a bywalo nawet 50 konin jak zorganizowal zjechaly 3 ekipy,nie ma solidnych imprez sportowych w koninie,na skale swiatowa,tylko regionalne i sporadycznie krajowe w szabli
Dodano: 13.12.2016 12:57    Przez: ~cdn

KOMENTARZE

Córka najlepszego trenera trochę cieniutko....
Dodano: 12.12.2016 19:54    Przez: ~Bartek
Brawo!!Jak zwykle największe sukcesy w regionie odnoszą szermierze!
Dodano: 12.12.2016 19:59    Przez: ~szermi
...zajął się chłopakami zamiast trenować to od razu forma spadła.
Dodano: 12.12.2016 21:32    Przez: ~godli
Ale jaja, tyle kasy miejskiej na niszową szermierkę.Szok!!! A o wynikach lepiej nie czytać.Takie warunki,pieniądze i co??? Takich mieliśmy koszykarzy w juniorach a ochłapy z miasta dostali na wyjazd mistrzostwa szkół ponadgimazjalnych. Gdzie tu logika...W piłce nożnej nikogo nie zatrzymali...nawet juniorów, z których klub powinien mieć przy sprzedaży następną kasę na nowy narybek....
Dodano: 12.12.2016 23:15    Przez: ~kibic
Szybciutki udział w imprezie międzynarodowej i już punkciki będą do dotacji. Stary czerwony sposób
Dodano: 13.12.2016 16:04    Przez: ~normalny
konin taki dobry w szermierce a nigdy nie organizuje swiatowych imprez brak hali ?,tylko imprezy krajowe,w Lesznie tez dobra szermierka,stamtad pochodzi 3 krotny olimpinczyk w szermierce, od lat organizuje pod koniec roku Puchar Swiata w szermierce juniorow tam sa swiatowe imprezy w szybownictwie az 4 razy byly tam mistrzostwa swiata,wielokrotnie swiatowe imprezy w zuzlu,gdzie zasiada ponad 25.000,a nawet zawody konne przez przeszkody,gdzie ostatnio zjechala swiatowa czolowka,a u nas sporadycznie tylko zawody krajowe w nudnej szermierce,a w Lesznie jeszcze jest ekstraklasa zuzla,1 liga kosza mezczyzn,1 liga damski kosz,1 liga pilkarzy recznych,tam maja sport na wysokim poziomie miasto liczy 64.000 a ma sport i obiekty lepsze nawet od miast 150.000 i wiekszych
Dodano: 13.12.2016 12:49    Przez: ~znawca sportu
no i baloniarstwo co roku ponad 30 balonow nad Lesznem,a bywalo nawet 50 konin jak zorganizowal zjechaly 3 ekipy,nie ma solidnych imprez sportowych w koninie,na skale swiatowa,tylko regionalne i sporadycznie krajowe w szabli
Dodano: 13.12.2016 12:57    Przez: ~cdn
To jednak znawcą biwak jesteś. Z tego co wiem, to w Koninie jest impreza ogólnoświatowy pod koniec września. Wiem, bo nie miałam gdzie ulokować swoich przyjezdnych gości, bo wszystkie noclegi były pozajmowane
Dodano: 13.12.2016 23:54    Przez: ~Maja
brawo leszno! najwspanialsze miejsce do zycia! kraina miodem i mlekiem plynaca! stolice nalezy przeniesc do leszna! :D
Dodano: 14.12.2016 10:35    Przez: ~kkk
takie miejsca to slabo w tym niszowym sporcie
Dodano: 13.12.2016 14:43    Przez: ~ela
jaka ta swiatowa impreza jest w Koninie ?
Dodano: 14.12.2016 10:05    Przez: ~Maju
mistrzostwa swiata w doprowadzaniu do upadku miasta, zawodnicy prezentuja swiatowy poziom :)
Dodano: 14.12.2016 10:40    Przez: ~ppp
do kkk nikt nie pisze ze to najlepsze miejsce tylko porownuje sport,a poza tym Leszno pod wzgledem jakosci zycia w najnowszym rankingu jest na 22 m w polsce a konin na 62 m badano 66 m poza tym bezrobocie w Lesznie niespelna 5% w Koninie 12 % najlepiej w Poznaniu 3 % a w rankingu miast Poznan na 6 m