LM.plSportGórnik Konin uległ Warcie Poznań. Honorowy gol Groszkowskiego

Górnik Konin uległ Warcie Poznań. Honorowy gol Groszkowskiego

Pierwszy mecz kontrolny mają za sobą piłkarze Górnika Konin. W Poznaniu ulegli II-ligowej Warcie Poznań 1:4.

Pierwotnie rozgrywanie sparingów biało-niebiescy mieli rozpocząć już tydzień temu. Zaplanowany mecz kontrolny Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp. nie doszedł jednak do skutku z powodu złego stanu boiska. Zimowe sparingi koninianie zainaugurowali więc w Poznaniu z drużyną, którą kiedyś prowadził Czesław Owczarek, obecny trener Górnika Konin.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla biało-niebieskich, którzy już w piątej minucie wyszli na prowadzenie. Rzut karny dla Górnika wykorzystał Jakub Groszkowski. Warta pierwszą bramkę zdobyła w 34. minucie, również z rzutu karnego. Po faulu w szesnastce arbiter wskazał na wapno, a jedenastkę wykorzystał Wojciech Onsorge.
Dwie minuty później poznaniacy wyszli na prowadzenie. Tym razem świetny strzał oddał Adrian Laskowski. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1.

Po zmianie stron Warta dołożyła zanotowała jeszcze dwie bramki, choć jedną z nich zdobyli sami koninianie. W 62. minucie po dośrodkowaniu Krzysztofa Biegańskiego jeden z zawodników Górnika skierował piłkę do własnej siatki. Wynik w 87. minucie ustalił Łukasz Spławski po podaniu Dominika Chromińskiego.

Już od poniedziałku koninianie rozpoczynają obóz przygotowawczy w Uniejowie. Kolejny sparing rozegrany zostanie już w najbliższą środę, właśnie w Uniejowie. Górnik zagra z tamtejszymi Termami.

Warta Poznań - Górnik Konin 4:1 (34' Wojciech Onsorge, 36' Adrian Laskowski, 62' bramka samobójcza, 87' Łukasz Spławski - 5' Jakub Groszkowski)

Warta Poznań: Tomasz Laskowski (60' Jan Wojnowski) - Franciszek Siwek (46' Łukasz Spławski), Tomasz Dejewski, Wojciech Onsorge, Nikodem Fiedosewicz (46' Miłosz Brylewski), Artur Marciniak (46' Bartosz Kieliba), Adrian Laskowski (46' Łukasz Białożyt), Wiktor Patrzykąt, Filip Brzostowski (46' Gracjan Goździk), Michał Cywiński (46' Krzysztof Biegański), Adrian Szynka (46' Dominik Chromiński).

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak - Bartosz Świderski (46' Mateusz Augustyniak), Mateusz Wypych (46' Dawid Śnieg), Mateusz Majewski (Mateusz Wypych), Kamil Krzyżanowski (Bartosz Świderski) - zawodnik testowany, Maciej Adamczewski (Jarosław Chrzanowski), Piotr Radoszewski (46' Aleks Sieradzki), Jakub Groszkowski (46' Bartosz Kowalski), Krystian Sobieraj (46' Mikołaj Karbowy) - Paweł Błaszczak (46' Mateusz Majer).

źródło: wartapoznansa.pl