LM.plSportDrużynowa dominacja KKSz Konin, Matuszak ze złotem

Drużynowa dominacja KKSz Konin, Matuszak ze złotem

Aż trzy złote medale przywieźli z Mistrzostw Polski Juniorów do lat 20 zawodnicy KKSz Konin. Klub z Konina całkowicie zdominował turnieje drużynowe.

Zarówno męska, jak i żeńska ekipa KKSz Konin w turnieju drużynowym stanęła na najwyższym stopniu podium. Mężczyźni w składzie: Krystian Borkiewicz, Maurycy Dziublewski, Mateusz Godlewski i Michał Zandecki pokonali w finale Zagłębiowski Klub Szermierczy 45/44.

Żeńska reprezentacja KKSz Konin w decydującym starciu mierzyła się natomiast z TMS Sosnowiec. Koninianki wygrały pewnie, bo aż 45/26. Złoty medal wywalczyły Sylwia Matuszak, Natalia Nowinowska, Weronika Waleriańczyk i Małgorzata Zawodniak.

Koninianie zdobywali medale również w turnieju indywidualnym. W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Sylwia Matuszak. Koninianka w ćwierćfinale pokonała swoją klubową koleżankę Weronikę Waleriańczyk 15/8, następnie wygrała z Martą Mazurek (UKS 13 Białystok) 15/11, a w finale zwyciężyła z Martyną Tobiaszewską (UKS 13 Białystok) 15/7, zdobywając tym samym złoty medal.

W finałowej ósemce znalazły się jeszcze trzy inne reprezentantki KKSz Konin. Miejsca od szóstego do ósmego wywalczyły kolejno: Weronika Waleriańczyk, Małgorzata Zawodniak i Natalia Nowinowska.

Do finałów turnieju mężczyzn dotarło natomiast dwóch szablistów KKSz Konin. Najwyżej uplasował się Mateusz Godlewski. Koninianin w ćwierćfinale wygrał z Maurycym Dziublewskim (KKSz Konin) 15/11, a w półfinale uległ późniejszemu zwycięzcy turnieju Karolowi Lademannowi (AZS AWF Warszawa) 14/15. Godlewski wywalczył ostatecznie brązowy medal, a Maurycy Dziublewski zajął ósme miejsce.

W weekend koninianie rywalizowali jednak nie tylko w Polsce. We włoskiej Padwie polska kadra brała udział w Pucharze Świata w szabli mężczyzn. Barwy biało-czerwonych reprezentował m.in. Damian Dzwoniarski. Koninianin w turnieju indywidualnym zajął 165. miejsce. W turnieju drużynowym Polacy uplasowali się natomiast na osiemnastym miejscu.