LM.plSportOstatni sparing wygrany, Antosik znów strzela dla Górnika

Ostatni sparing wygrany, Antosik znów strzela dla Górnika

Lider Włocławek był ostatnim rywalem Górnika Konin w zimowym okresie przygotowawczym. Biało-niebiescy zwyciężyli 5:3.

Tydzień przed startem III ligi Górnik Konin podejmował pierwszy zespół klasy okręgowej grupy kujawsko-pomorskiej II. Spotkanie rozgrywane było w Koninie na naturalnej nawierzchni - był to pierwszy mecz biało-niebieskich na trawie w tym roku. Gra Górnika nie zachwycała, ale koninianie i tak pokonali niżej notowanego rywala.

W pierwszych minutach gospodarze mieli dużą przewagę, a Lider ograniczył się do zaledwie kilku niecelnych strzałów. Celowniki Górnika również szwankowały, dużo uderzeń mijało światło bramki, ale w 29. minucie koninianie w końcu wyszli na prowadzenie. Dwójkową akcję wykończył Aleks Sieradzki.

Do przerwy koninianie trafili jeszcze dwukrotnie. Najpierw dogranie z lewej strony boiska Kamila Krzyżanowskiego wykończył z najbliższej odległości Maciej Adamczewski, a chwilę później dośrodkowanie z rzutu rożnego Jakuba Groszkowskiego głową zamknął Mateusz Wypych. Jeszcze jedną okazję miał Aleks Sieradzki, ale bramkarz Lidera po jego uderzeniu sparował piłkę na rzut rożny.

Na drugą połowę trener Czesław Owczarek desygnował do gry zmieniony skład. Koninianie o wiele gorzej radzili sobie w defensywie i pozwolili gościom wbić aż trzy gole. Dwukrotnie Lider strzelał po indywidualnych akcjach i biernej postawie piłkarzy Górnika, a raz - po rzucie rożnym.

Biało-niebiescy odpowiedzieli dwiema bramkami. Najpierw dogranie z prawej strony boiska Jana Paczyńskiego wykorzystał Jakub Antosik. Później Antosik uderzył jeszcze ze skraju pola karnego, trafiając na 5:1.

- Cieszymy się z tego, że mogliśmy w końcu zagrać na trawie. Było dziś widać problemy z operowaniem piłką spowodowane mniejszymi wymiarami boiska. Pierwsza połowa była pozytywna. W drugiej gra w defensywie wyglądała gorzej. Druga połowa pokazała, że niektórzy piłkarze muszą przestawić myślenie na rywalizację i walkę o skład - podsumował starcie trener Górnika Konin, Czesław Owczarek.

III liga startuje już za tydzień. W pierwszym meczu po zimowej przerwie biało-niebiescy zagrają na wyjeździe z Sokołem Kleczew.

Górnik Konin - Lider Włocławek 5:3 (29&39; Aleks Sieradzki, 44&39; Maciej Adamczewski, 45&39; Mateusz Wypych, 61&39;, 64&39; Jakub Antosik - 59&39;, 71&39;, 88&39;)

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak - Mateusz Augustyniak (46&39; Bartosz Świderski), Dawid Śnieg, Mateusz Wypych (46&39; Maciej Rojewski), Kamil Krzyżanowski (46&39; Łukasz Frydrych), Mateusz Majewski, Maciej Adamczewski (46&39; Bartosz Kowalski), Jakub Groszkowski (46&39; Krystian Sobieraj), Piotr Radoszewski (46&39; Mateusz Majer), Aleks Sieradzki (46&39; Jan Paczyński), Paweł Błaszczak (46&39; Jakub Antosik).