LM.plSportBrąz Zawodniak na Mistrzostwach Europy Kadetów w szabli

Brąz Zawodniak na Mistrzostwach Europy Kadetów w szabli

Medal w turnieju drużynowym wywalczyła Małgorzata Zawodniak, szablistka KKSz Konin. Reprezentacja Polek zajęła trzecie miejsce podczas Mistrzostw Europy Kadetów w Płowdiw.

W reprezentacji Polski znalazła się jedna zawodniczka KKSz Konin - Małgorzata Zawodniak. Wraz z Zuzanną Cieślar, Martą Okine i Urszulą Kurzyną koninianka stoczyła łącznie cztery walki w fazie pucharowej. Na początku Polki wygrały dwa starcia, pokonując Ukrainę 45/44 i Bułgarię 45/37. Dopiero w półfinale biało-czerwone uległy Francuzkom 32/45.

W walce o trzecie miejsce polska reprezentacja zmierzyła się z Hiszpanią. Biało-czerwone wygrały 45/29, zdobywając tym samym brązowy medal. W finale Francja pokonała Węgry 45/44.

W pozostałych turniejach koninianie nie dostali się do finałowych ósemek. W turnieju indywidualnym kobiet Małgorzata Zawodniak zajęła 61. miejsce, a wśród mężczyzn 60. był Hubert Glasner. Rywalizację drużynową panowie zakończyli zaś na miejscu dziesiątym. W składzie Polaków wystąpił Hubert Glasner.

Od niedzieli w Płowdiw trwają również Mistrzostwa Europy Juniorów. Rywalizacja potrwa do wtorku. A w najbliższą sobotę w Koninie rozegrany zostanie IV Puchar Polski Seniorów.