LM.plSportBrąz Kacpra Nowinowskiego, młodzicy walczyli w Koninie

Brąz Kacpra Nowinowskiego, młodzicy walczyli w Koninie

Prawie 140 uczestników zgromadził niedzielny Ogólnopolski Turniej Młodzików w szabli o Puchar Prezesa KKSz Konin. Brązowy medal w turnieju chłopców wywalczył Kacper Nowinowski.

Kacper Nowinowski był jednym z dwóch szablistów KKSz Konin, którzy awansowali do czołowej ósemki niedzielnych zawodów. Drugim był Mateusz Stasiak, który jednak przegrał swoją walkę z Krzysztofem Kajorem 6:12 i zajął ostatecznie siódme miejsce w klasyfikacji. Krzysztof Kajor wygrał natomiast w finale z Filipem Kusakiem 12:5, zwyciężając w całym turnieju.

Kacper Nowinowski dotarł natomiast do półfinału, pokonując 12:11 Łukasza Czarnieckiego z UKS 13 Białystok. Następnie koninianin przegrał z Filipem Kusakiem (UKS Hajduczek Olsztyn) pojedynek o finał 8:12, plasując się ostatecznie na trzecim miejscu.

W turnieju dziewcząt żadna z reprezentantek KKSz Konin nie stanęła na podium. W ćwierćfinale swoją walkę przegrała najlepsza z koninianek - Nikola Woźniak. Szablistka z Konina uległa 9:12 Anieli Kozłowskiej (UKS Hajduczek Olsztyn), zajmując ostatecznie siódme miejsce. Zwyciężyła Aniela Kozłowska, pokonując w finale Klaudię Kozieł 12:11.