LM.plSportMustang w drugiej fazie Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach

Mustang w drugiej fazie Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach

Start Wrocław i ŁTRSN Łódź to rywale Mustangów Konin w drugiej fazie Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach. Koninianie walczą o zajęcie piątego miejsca w końcowej klasyfikacji rozgrywek.

Pierwszy turniej ligowy rozegrany został we Wrocławiu. Konińscy koszykarze poradzili sobie w nim bardzo dobrze, zwyciężając w dwóch spotkaniach. W pierwszym meczu Mustang mierzył się ze Startem Wrocław. Koninianie zwyciężyli pewnie 67:40 - po czternaście punktów zanotowali Daniel Brzeziński i Mateusz Tylak, a dziesięć oczek zdobył Przemysław Stelmasik.

Jeszcze lepiej dla Mustangów ułożyło się drugie starcie z ŁTRSN Łódź. Koninianie nawet na chwilę nie oddali prowadzenia i wygrali ostatecznie 85:30. 22 punkty w tym meczu zanotował Piotr Darnikowski, 20 - Daniel Brzeziński, a czternaście Mateusz Tylak.

Do końca sezonu Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach pozostały dwa turnieje. W grupie walczącej o miejsca od piątego do siódmego koninianie zajmują obecnie pierwsze miejsce.

A już w niedzielę w Koninie odbędą się zmagania Polskiej Młodzieżowej Ligi Koszykówki na Wózkach. Młodzi zawodnicy Mustanga zagrają w turnieju z ŁTRSN Łódź i KS Pactum Scyzory Kielce.