LM.plSport,,Dziewiątka" blisko medalu Turnieju ,,Z Podwórka na Stadion"

,,Dziewiątka" blisko medalu Turnieju ,,Z Podwórka na Stadion"

Czwarte miejce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 9 w Konine w wojewódzkim finale XVII Turnieju ,,Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".

W tegorocznych finałach wojewódzkich wystartowało łącznie dwanaście zespołów z naszego regionu. Sam turniej finałowy trwał trzy dni i rozgrywany był we Wrześni. Zmagania toczone były w trzech grupach wiekowych - do ośmiu, dziesięciu i dwunastu lat. Grały zarówno dziewczęta, jak i chłopcy.

W kategorii do lat ośmiu region koniński reprezentowały dwie drużyny - Szkoła Podstawowa w Ślesinie oraz Szkoła Podstawowa w Dąbiu. Ślesinianie wszystkie swoje mecze grupowe przegrali i zajęli czwarte miejsce. Reprezentanci z Dąbia poradzili sobie lepiej - wygrali dwa spotkania grupowe i awansowali do ćwierćfinałów. Tam jednak ulegli 0:2 drużynie z Krotoszyna.

Aż pięć drużyn z naszego regionu rywalizowało w kategorii do lat dziesięciu. Żadna jednak nie przeszła fazy grupowej. W rywalizacji chłopców czwarte miejsca w grupie zajęły: Szkoła Podstawowa w Malanowie, Zespół Szkół nr 1 w Kole, a trzecie: Zespół Szkół w Ślesinie, Szkoła Podstawowa w Trąbczynie.  Wśród dziewcząt czwarte w grupie były reprezentantki Szkoły Podstawowej w Wilczynie.

Największy sukces w wojewódzkich finałach bez wątpienia odniosła chłopięca reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 w Koninie. Koninianie najpierw wygrali rywalizację grupową, w 1/8 finału pokonali Orlika Września 4:1, w ćwierćfinale zwyciężyli ze Szkołą Podstawową w Książu Wlkp. 6:1 i dopiero w półfinale ulegli Akademii Reissa Poznań 0:4. Konińska ,,Dziewiątka" przegrała niestety również rywalizację o najniższe miejsce podium, ulegając 1:2 Szkole Podstawowej nr 4 w Obornikach i zajmując ostatecznie czwarte miejsce.

Pozostałe cztery drużyny z regionu nie przeszły zmagań grupowych. W rywalizacji chłopców trzecie miejsce w grupie wywalczyła Szkoła Podstawowa w Wyszynie, a czwarte: Zespół Szkół nr 1 w Kole i Szkoła Podstawowa w Kazimierzu Biskupim. Wśród dziewcząt trzecie miejsce w zmaganiach grupowych zajęła Szkoła Podstawowa w Wilczynie.

Zwycięzcy finałów wojewódzkich spotkają się 2 maja na turnieju ogólnopolskim, który wyłoni najlepsze dziecięce zespoły w Polsce. Zmagania rozgrywane będą na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Dwa lata temu w turnieju finałowym zagrała reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kawnicach.