LM.plSportStart rozbity przez wicelidera ligi. Zawiodła skuteczność

Start rozbity przez wicelidera ligi. Zawiodła skuteczność

Tylko przez kilkanaście minut pierwszej połowy Start Konin był w stanie prowadzić wyrównaną walkę z ŚKPR Świdnica. Ostatecznie wicelider II ligi zwyciężył w Koninie 29:17.

Jeden z najtrudniejszych meczów rundy rewanżowej rozpoczął się dla Startu całkiem nieźle. Co prawda koninianie nie byli w stanie zbudować znaczącej przewagi nad zespołem ze Świdnicy, ale przez kilka pierwszych minut skutecznie powstrzymywali jego ataki. Później goście zdobyli już jednak przewagę i prowadzili dwoma, trzema bramkami.

W starcie szwankowała przede wszystkim ofensywa. Co prawda ŚKPR bronił się bardzo dobrze, goście mieli również przewagę fizyczną nad zawodnikami Startu, ale gospodarze popełniali również dużo błędów, często tracąc piłkę pod bramką rywala. A gdy już dochodzili do sytuacji rzutowych, często na drodze piłki stawali świetnie dysponowani tego dnia bramkarze ŚKPR.

Świetnie obrazuje to statystyka rzutów karnych. Start to jedna z lepiej wykonujących ten fragment gry drużyn w II lidze, ale tylko w pierwszej połowie Tomasz Wasylkiewicz obronił trzy rzuty karne, a po jednym piłka trafiła w słupek. Niecelnie próbowali Bartosz Glinkowski, Olgierd Piaskowski i Marcel Urbański.

Do przerwy Start przegrywał 10:14, ale prawdziwą siłę ŚKPR pokazał w drugiej odsłonie. Pierwsze minuty to głównie korespondencyjny pojedynek Jakuba Kujawińskiego i Tomasza Wasylkiewicza, którzy bronili akcję za akcją. Później Start miał dużą szansę odrobić straty - goście grali w podwójnym osłabieniu. Gospodarze jednak zupełnie tego nie wykorzystali, a wręcz stracili sami bramkę.

W kolejnych minutach koninianie stracili chyba nadzieję na korzystny rezultat, a ich gra kompletnie się posypała. Zespół ze Świdnicy podwyższył prowadzenie do dwunastu bramek i ostatecznie wygrał 29:17.

Pomimo porażki Start utrzymał piąte miejsce w tabeli. Do czwartego ZEW-u Świebodzin drużyna Marka Salzmana traci pięć oczek, a nad szóstą Spartą Oborniki ma jeden punkt przewagi. Kolejny mecz już w przyszły weekend. Koninianie zagrają na wyjeździe z Żagwią Dzierżoniów.

Start Konin - ŚKPR Świdnica 17:29 (10:14)

Start Konin: Jakub Kujawiński, Michał Nejman - Bartosz Glinkowski, Adrian Franaszek, Olgierd Piaskowski, Adrian Grzelka, Maciej Rolnik, Marcel Urbański, Tomasz Trojanowski, Hubert Sobczak, Marek Salzman, Kamil Nadlewski.