LM.plSportPrzedświąteczne zwycięstwo. Medyk pokonał trzecią siłę ligi

Przedświąteczne zwycięstwo. Medyk pokonał trzecią siłę ligi

Sześć bramek, w tym pięć dla Medyka Konin, padło w piątkowym starciu mistrzyń Polski z AZS PWSZ Wałbrzych. Koninianki pewnie pokonały jedną z lepszych drużyn Ekstraligi.

Spotkanie w Wałbrzychu zamykało 21. kolejkę Ekstraligi. Pozostałe spotkania rozgrywane były już w czwartek, ale z powodu późnego powrotu ze zgrupowania reprezentacji Polski kilku zawodniczek Medyka, spotkanie drużyny Romana Jaszczaka z AZS PWSZ Wałbrzych przeniesione zostało na piątek.

Mecz rozpoczął się od wymiany ciosów, obie drużyny miały swoje sytuacje pod bramkami rywalek. Wynik otworzyły wałbrzyszanki. W siódmej minucie zakotłowało się pod bramką Medyka. Najpierw fenomenalnie na linii bramkowej strzał AZS PWSZ zatrzymała Anna Szymańska. Piłka wybita została przed pole karne, a następnie wróciła w szesnastkę, gdzie z najbliższej odległości do siatki skierowała ją Małgorzata Mesjasz.

Odpowiedź medyczek nastąpiła cztery minuty później. Z lewej strony zagrywała Katarzyna Daleszczyk, Daria Antończyk odbiła piłkę, a do bramki AZS PWSZ dobiła ją Aleksandra Sikora. Była to pierwsza z dwóch bramek konińskiej skrzydłowej w piątek. Jeszcze przed przerwą Sikora dała prowadzenie Medykowi, wykańczając zagranie Pauliny Dudek.

Na 3:1 strzeliła natomiast Katarzyna Daleszczyk. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła przed pole karne. Po miękkiej wrzutce w szesnastkę piłka trafiła na głowę pomocniczki z Konina, a ta lobem pokonała Darię Antończyk.

W drugiej odsłonie starcia na boisku rządziły już tylko piłkarki Medyka. Kolejne bramki padły jednak dopiero w ostatnich dwudziestu minutach. W 71. minucie piłkę na połowie wałbrzyszanek odebrała Aleksandra Sikora. Skrzydłowa Medyka dośrodkowała w pole karne, podanie przedłużyła jeszcze Gawrońska, a akcję wykończyła Liliana Kostowa.

Wynik w ostatniej minucie podstawowego czasu gry ustaliła już sama Gawrońska. Kapitan Medyka otrzymała podanie ze środa pola od Sandry Sałaty, przebiegła z piłką kilkanaście metrów i lobem z prawego skrzydła pokonała bramkarkę z Wałbrzycha. Medyk zwyciężył 5:1.

Zespół Romana Jaszczaka pozostał liderem Ekstraligi kobiet z dorobkiem 60 punktów i przewagą czterech oczek nad Górnikiem Łęczna. Do końca rundy zasadniczej pozostały dwie kolejki. Najbliższa z nich rozegrana zostanie już w najbliższą środę - Medyk zagra na wyjeździe z GOSiR Piaseczno. W przyszły weekend koninianki podejmować zaś będą Górnika Łęczna.

AZS PWSZ Wałbrzych - Medyk Konin 1:5 (7' Małgorzata Mesjasz - 11', 29' Aleksandra Sikora, 35' Katarzyna Daleszczyk, 71' Liliana Kostowa, 90' Anna Gawrońska)

AZS PWSZ Wałbrzych: Daria Antończyk - Weronika Aszkiełowicz, Ana Jelencic (73' Katarzyna Iwańczuk), Małgorzata Mesjasz, Karolina Gradecka, Sabina Ratajczak, Dominika Dereń (75' Karolina Jędras), Julia Kowalczyk, Jessica Pluta (46' Angelika Smagur), Emilia Bezdziecka, Oliwia Maciukiewicz.

Medyk Konin: Anna Szymańska (81' Monika Sowalska) - Aleksandra Sikora, Paulina Dudek (46' Klaudia Olejniczak), Agata Guściora, Dagmara Grad, Radosława Sławczewa, Maria Ficzay, Sandra Sałata, Katarzyna Daleszczyk, Liliana Kostowa, Anna Gawrońska.