LM.plSportJeśli się utrzymać to tylko po takim meczu! Wypych razy dwa!

Jeśli się utrzymać to tylko po takim meczu! Wypych razy dwa!

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Górnik Konin dwukrotnie przegrywał z Wdą Świecie, by ostatecznie zwyciężyć z nią po golu w doliczonym czasie gry 3:2. Biało-niebiescy zrobili spory krok do utrzymania w III lidze.

Przed sobotnim starciem wiadomo było, że walkę o utrzymanie zakończył KS Chwaszczyno. Jednocześnie swój mecz przegrała jednak Pogoń II Szczecin, dając jeszcze nadzieję Chemikowi Bydgoszcz i Górnikowi Konin na awans na trzynaste miejsce i pozostanie w III lidze. W sobotę swój mecz z Jarotą Jarocin przegrał zespół z Bydgoszczy, a koninianie, po prawdziwym horrorze, pokonali Wdę.

Mecz od początku obfitował w sytuacje dla obu zespołów. Już w ósmej minucie lobował Dawid Retlewski, ale piłka trafiła jedynie w poprzeczkę bramki Górnika. Pięć minut później odpowiedzieli biało-niebiescy – uderzał Jakub Antosik, a piłkę nogami zatrzymał Łukasz Zapała.

Wymiana ciosów trwała do 33. minuty, gdy w końcu na prowadzenie wyszli goście. Po kontrataku w sytuacji sam na sam znalazł się Maciej Rożnowski i pewnym strzałem dał bramkę Wdzie. Goście mogli podwyższyć chwilę po przerwie, ale tylko w słupek trafił Piotr Sikirka.

W 61. minucie Górnikowi udało się wyrównać. Biało-niebiescy od kilku minut szturmowali bramkę rywali. W końcu kolejne z rzędu dośrodkowanie wykończył Mateusz Wypych, trafiając do siatki Wdy po uderzeniu głową. Z remisu koninianie cieszyli się nieco ponad dziesięć minut. W 72. minucie goście mieli rzut rożny, który na krótkim słupku wykorzystał Dawid Retlewski.

Zespół Czesława Owczarka wiedział jednak, że gra z nożem na gardle i nie zamierzał się poddawać. W 80. minucie gospodarze znów wyrównali i znów do siatki trafił Wypych, wykańczając dośrodkowanie swoich kolegów.

Po ponownej stracie prowadzenia zrobiło się gorąco na boisku i wokół niego. Po jednej z kontaktowych sytuacji głośno podyktowania faulu domagał się trener Wdy Marek Końko. Szkoleniowiec gości nie wytrzymał lecących w jego stronę zaczepek ze strony trybun i wdał się w dyskusję z kibicami. – I tak już spadliście – krzyknął w pewnym momencie Końko.

Jak się później okazało – przedwcześnie. Już w 89. minucie mecz na korzyść Górnika mógł rozstrzygnąć Wypych, tym razem jednak obrońca Górnika uderzył niecelnie. W doliczonym czasie gry wyręczył go jednak Mateusz Majer. Skrzydłowy gospodarzy znalazł się przed pustą siatką i pewnym, mocnym strzałem dał zwycięstwo Górnikowi 3:2.

Zwycięstwo niezwykle ważne, bo dające biało-niebieskim nadzieję na pozostanie w III lidze. Na dwie kolejki przed końcem Górnik awansował na czternaste miejsce w tabeli, które da utrzymanie biało-niebieskim jeżeli w wyższych ligach procesy licencyjne pójdą po myśli klubów (przede wszystkim – licencję dostanie Gryf Wejherowo). Koninianie wciąż jednak mogą walczyć o awans na miejsce trzynaste, które utrzymanie da na pewno. Pogoń II Szczecin ma bowiem pięć oczek więcej, Górnik wciąż więc może ją wyprzedzić.

A dwa ostatnie mecze rozegrane zostaną już w przyszłym tygodniu. W czwartek biało-niebiescy zagrają w Przodkowie z tamtejszym GKS, a w niedzielę zakończą ligę meczem u siebie z KKS 1925 Kalisz.

Górnik Konin – Wda Świecie 3:2 (61’, 80’ Mateusz Wypych, 90’+ Mateusz Majer 33’ Maciej Rożnowski, 72’ Dawid Retlewski)

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak – Bartosz Świderski, Dawid Śnieg, Mateusz Majewski, Kamil Krzyżanowski, Maciej Adamczewski, Mateusz Wypych, Krystian Sobieraj (56’ Piotr Radoszewski), Jakub Groszkowski, Jan Paczyński (69’ Mateusz Majer), Jakub Antosik.

Wda Świecie: Łukasz Zapała – Maciej Rożnowski, Patryk Urbański, Bartosz Czerwiński, Dawid Retlewski, Łukasz Wenerski, Szymon Kocieniewski, Karol Maliszewski (81’ Wojciech Ratkowski), Piotr Siekirka, Dawid Wietrzykowski, Damian Zagórski (85’ Mikołaj Prybiński).