Dzisiaj jest czwartek 14 grudnia 2017, imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23022) SPORT FORUM FIRMY (5108) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO

Nie walczymy tylko z Górnikiem. Każdy marzy, by po ... (11)Od jutra sprzedaż biletów na koncert sylwestrowy w ... (9)
jesteś tutaj: Strona głównaSportPuchar Europy Kadetów. Wielkie emocje w niedzielny ...

Puchar Europy Kadetów. Wielkie emocje w niedzielnych finałach

Dodano: 24.09.2017 20:52

Połowa medali Pucharu Europy Kadetów w szabli rozgrywanego w Koninie powędrowała do USA. Emocji w niedzielnych finałach nie brakowało.

Najwięcej kontrowersji wzbudził półfinał szabli mężczyzn pomiędzy Kamarem Skeetem (USA), a Giorgio Marciano (Włochy). Pojedynek był bardzo wyrównany, a o zwycięstwie przesądzać miał ostatni punkt. Przy stanie 14:14 trafienie zdobył Skeete. Amerykanin zaczął się już cieszyć, ale protestować zaczęli włoscy trenerzy. Punkt po chwili został wycofany z tablicy wyników, a sędzia zasądził wznowienie walki.

Po kolejnym ataku Skeete znów wybuchnął radością i znów została ona stłumiona decyzją arbitra. Trzecie starcie wygrał już Marciano, tym razem sędzia uznał już, że atak był poprawny i przyznał punkt Włochowi, który w ten sposób awansował do finału.

Tam Marciano znacznie uległ już jednak innemu Amerykaninowi – Jamesowi Linderowi. Reprezentant USA zwyciężył 15:6 i sięgnął po złoty medal Pucharu Europy Kadetów. Trzecie miejsce oprócz Skeete’a wywalczył Rosjanin Oleg Juzakow.

Spokojnie było w turnieju kobiet. Do finału awansowały dwie Amerykanki – Alexis Anglade oraz Honor Johnson. Najpierw na prowadzenie wyszła Johnson, ale Anglade zdołała wyrównać na 4:4. Do przerwy prowadziła jednak pierwsza z zawodniczek 8:4. Po przerwie Anglade znów zdołała dogonić rywalkę i walka punkt za punkt trwała już niemal do końca. W ostatniej akcji zwyciężyła Anglade, wygrywając 15:14.

Po raz kolejny w czołowych ósemkach zabrakło Polaków. W szabli kobiet najwyższe miejsce wywalczyła Emilia Rowińska (AZS AWF Warszawa), zajmując 27. lokatę. Spośród szablistek KKSz Konin najwyżej sklasyfikowana była Alicja Papuzińska – na 44. miejscu. W turnieju mężczyzn piętnaste miejsce zajął Franciszek Nowak (AZS AWF Warszawa). 22. był natomiast Marek Weiss z KKSz Konin.