LM.plSportGala Sportów Walki. Dziewięciu zawodników konińskich klubów

Gala Sportów Walki. Dziewięciu zawodników konińskich klubów

Czterech zawodników Bushido Konin, trzech Konińskiego Centrum Ju-Jitsu i dwóch Samuraja Konin wzięło w weekend udział w Gali Sportów Walki w Kobylnicy.

Konińscy zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach ju-jitsu fighting i ju-jitsu kata parami. Druga z tych konkurencji rozegrana została w ramach Pucharu Polski Polskiej Akademii Ju-Jitsu.

Koninianie z zawodów przywieźli osiem medali. Kamil Nalepa i Igor Witkowski (Bushido Konin) zdobyli złoty medal w ju-jitsu kata parami w kat. kadet. W tej samej konkurencji w kategorii seniorów na trzecim miejscu uplasowali się Marcin Gęsicki i Mikołaj Mili. Obaj zawodnicy Bushido startowali również indywidualnie w ju-jitsu fighting. Marcin Gęsicki w kat. +85 kg zdobył srebro, Mikołaj Mili w kat. -85 kg był również drugi.

Konińskie Centrum Ju-Jitsu przywiozło z Kobylnicy cztery medale. Srebro w ju-jitsu kata parami w kat. senior zdobyli Łukasz Budner i Gracjan Świętanowski. Obaj zawodnicy startowali również w konkurencjach indywidualnych. Łukasz Budner w ju-jitsu fighting +85 kg był pierwszy, a Gracjan Świętanowski w kat. -85 kg trzeci. Ponadto trzecie miejsce w ju-jitsu fighting +85 kg wywalczył Jakub Legenza.

Dwójkę reprezentantów na zawodach miał również Samuraj Konin. Marika i Szymon Piotrowscy w ju-jitsu kata parami kat. senior zajęli czwarte miejsce.