Dzisiaj jest piątek 21 września 2018, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22229) SPORT FORUM FIRMY (5222) PRACA (79) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 15oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
15 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
IMGW: Silny wiatr w porywach do 85 km/h, lokalnie burze
Polecamy:

Olimpiady Specjalne. Turniej bocce już w czwartek w Koninie

Dodano: 11.10.2017 12:26
Źródło: LM.pl

70 zawodników z Oddziału Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie-Konin rywalizować będzie w czwartek w VI Regionalnym Turnieju Bocce. 

Turnieje regionalne Olimpiad Specjalnych rozgrywane są w różnych dyscyplinach sportowych. Ich celem jest podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych przez zawodników w czasie treningów oraz kwalifikacje zawodników do udziału w XI Letnich Igrzyskach Olimpijskich Olimpiad Specjalnych.

W czwartek w Koninie rozegrany zostanie turniej w bocce. To gra pochodząca z Włoch, polegająca na rzucaniu kulami na specjalnie wyznaczonym polu. Czwartkowe rozgrywki w bocce odbędą się w hali sportowej MOSiR przy ul. Popiełuszki 4 w Koninie. 

Jak zawsze w sportowej rywalizacji niepełnosprawnym zawodnikom pomagać będą wolontariusze - uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Koninie i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koninie (uczestnicy programu Lider Olimpiad Specjalnych).

Uroczysta ceremonia otwarcia rozpocznie się o godz. 10.00. Początek gier zaplanowany jest na godz. 10.40. O godz. 15.00 rozpocznie się natomiast ceremonia dekoracji i zamknięcia.

   • Olimpiady Specjalne. Turniej bocce już w czwartek w Koninie

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Boccie,czy bocce?
Dodano: 11.10.2017 20:53    Przez: ~Olo
Bocce - w tej wersji rozgrywane są turnieje Olimpiad Specjalnych. Na świecie funkcjonuje kilka odmian tej popularnej gry. Pozdrawiam
Dodano: 13.10.2017 12:14    Przez: ~olimpijczyk :)

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.