LM.plSportPuchar Polski. Sokół Kleczew poznał rywala w półfinale

Puchar Polski. Sokół Kleczew poznał rywala w półfinale

Ostatni, przełożony ćwierćfinał okręgowego Pucharu Polski rozegrany został w czwartek w Kazimierzu Biskupim. Polonus bez problemów pokonał Zjednoczonych Rychwał 3:0.

Lider konińskiej klasy okręgowej podejmował dziewiątą obecnie drużynę ligi - Zjednoczonych Rychwał. Był to ostatni z meczów ćwierćfinałowych okręgowego Pucharu Polski. Na wynik tego spotkania czekał Sokół Kleczew, który będzie rywalem Polonusa w półfinale.

To właśnie zespół z Kazimierza Biskupiego zwyciężył w czwartkowym spotkaniu. Bez większego problemu - to Polonus w meczu o półfinał przeważał i miał o wiele więcej sytuacji bramkowych. Pierwszy gol padł jednak dopiero w 28. minucie. Błąd popełnił wtedy golkiper Zjednoczonych, który zamiast łapać piłkę, wypluł ją przed siebie. Następnie dopadł do niej Mateusz Gołębiowski i celnym strzałem dał prowadzenie gospodarzom.

Jeszcze przed przerwą blisko drugiej bramki był Filip Dobry, ale jego próba lobu ostatecznie trafiła jedynie w poprzeczkę bramki gości. W końcowych sekundach podanie Macieja Mójty wykorzystał Bartłomiej Dobry i było już 2:0.

Po zmianie stron drużyna z Kazimierza Biskupiego dołożyła jeszcze jedno trafienie. W 79. minucie po kontrataku trafił Damian Maciejewski. Zjednoczeni najbliżej bramki byli w 65. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym z piłką znalazł się Michał Urbaniak, ale dobra interwencja Michała Horbińskiego powstrzymała gości od zdobycia bramki.

Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem Polonusa Kazimierz Biskupi 3:0. Lider konińskiej klasy okręgowej kończył jednak mecz w dziesiątkę. W 87. minucie drugą żółtą kartkę za dyskusje z sędzią obejrzał Łukasz Gościmski.

Polonus dzięki wygranej awansował do półfinału okręgowego Pucharu Polski, gdzie zmierzy się z Sokołem Kleczew. W drugim półfinale SKP Słupca podejmie Górnika Konin. Mecze rozegrane zostaną wiosną 2018 roku.

Polonus Kazimierz Biskupi - Zjednoczeni Rychwał 3:0 (28&39; Mateusz Gołębiowski, 45&39; Bartłomiej Dobry, 79&39; Damian Maciejewski)

Polonus Kazimierz Biskupi: Michał Horbiński - Bartłomiej Dobry, Piotr Tomaszewski (57&39; Tomasz Pilarczyk), Mateusz Gołębiowski, Marek Radocki (82&39; Robert Lenart), Marcin Stryganek (68&39; Patryk Łagocki), Norbert Grzelak, Filip Dobry (77&39; Wiktor Budziński), Piotr Gorgolewski, Damian Maciejewski (82&39; Janek Turkowski), Maciej Mójta.

Zjednoczeni Rychwał: Marcin Bartczak - Piotr Kozanecki, Dawid Filipiak, Damian Zajączkowski (74&39; Marcin Borowski), Szymon Jezierski, Michał Bukowiecki, Karol Nowak (68&39; Eryk Kasprzak), Kacper Zioła, Dominik Gołza, Damian Szczepaniak (60&39; Dariusz Pyrzyński), Michał Urbaniak (79&39; Dominik Krzyżak).