LM.plSportReprezentant Goliny pojedzie na Puchar Świata w Armwrestlingu

Reprezentant Goliny pojedzie na Puchar Świata w Armwrestlingu

Srebrny i brązowy medal na XVIII Pucharze Polski w Armwrestlingu wywalczył Daniel Słomka. Pochodzący z Goliny zawodnik zakwalifikował się również do Pucharu Świata.

Daniel Słomka podczas zawodów w Jabłonce na Orawie startował w w trzech konkurencjach. Największy sukces zawodnik z Goliny odniósł w rywalizacji na lewą rękę powyżej 105 kg. Słomka uległ jedynie Aleksowi Kurdesze (Armfight), zdobywając srebrny medal.

Brązowy krążek zawodnik z Goliny wywalczył w konkurencji na prawą rękę +105 kg. Lepsi od niego okazali się tylko Piotr Matusiak (Black Skorpion) i Alex Kurdecha (Armfight). Daniel Słomka wystartował również w konkurencji open dla lewej ręki, zajmując szóste miejsce.

Te wyniki dały Danielowi Słomce nie tylko dwa medale, ale również kwalifikację do Pucharu Świata, który rozegranie zostany w Rumii 17 listopada 2017 roku.

W Pucharze Polski startowała również Wiktoria Słomka. Zawodniczka z Goliny wywalczyła piąte miejsca w kategorii juniorek, prawa ręka, do 65 kg oraz w kategorii juniorek, lewa ręka, do 64 kg.