LM.plSportWysoka porażka w Ostrowie Wlkp. SKP przegrał czterema bramkami

Wysoka porażka w Ostrowie Wlkp. SKP przegrał czterema bramkami

Starcie dwóch zespołów środka tabeli przyniosło zwycięstwo drużynie z Ostrowa Wlkp. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, w drugiej jednak SKP stracił aż cztery gole.

Dla obu drużyn było to bardzo ważne spotkanie, od niego bowiem zależało, który z zespołów po trzynastej kolejce znajdzie się w górnej połowie tabeli, a który w dolnej. W pierwszej połowie spotkania widać było, że grają dwie drużyny ze środka tabeli. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Po zmianie stron rozstrzelali się jednak gospodarze. W 50. minucie wynik otworzył Tomasz Kempiński. Już osiem minut później podwyższył Michał Giecz. Dwie ostatnie bramki to natomiast zasługa Damiana Błaszczyka. Zawodnik Ostrovii 1909 trafiał w 68. i 74. minucie spotkania.

SKP Słupca przegrał 0:4 i zaliczył szóstą porażkę w sezonie. Drużyna Wojciecha Henke spadła na dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem szesnastu punktów. Kolejny mecz już w najbliższy weekend. Słupczanie podejmą Odolanovię Odolanów.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. - SKP Słupca 4:0 (50' Tomasz Kempiński, 58' Michał Giecz, 68', 74' Damian Błaszczyk)

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp.: Bartosz Jankowski - Kacper Krawczyk, Damian Błaszczyk, Michał Giecz (77' Szymon Kasprzak), Daniel Kaczmarek, Tomasz Kempiński (86' Mateusz Ziemiański), Kamil Krawczyk, Maciej Mikulski (80' Paweł Zadka), Konrad Rusek, Grzegorz Wachowiak, Łukasz Wiącek.

SKP Słupca: Szymon Szymański - Marcel Koziorowski, Piotr Głowala, Michał Lorencki, Jacek Mikołajczyk, Michał Dreczkowski, Dariusz Gromanowski (70' Sebastian Raczkowski), Jakub Kwaśny, Konrad Kobylarek, Piotr Witowski, Jakub Woźniak.