LM.plSportKlub zamraża pensje, Górnik tylko remisuje z Energetykiem

Klub zamraża pensje, Górnik tylko remisuje z Energetykiem

Zwycięstwo albo spadek - tak mogło być brzmieć hasło Górnika Konin przed wyjazdowym starciem z Energetykiem Gryfino. Biało-niebiescy w Gryfinie co prawda przełamali serię porażek, ale jeden punkt to zbyt mało, by cieszyć się po trzynastej kolejce.

Koninianie do Gryfina jechali ze świadomością piątkowej decyzji zarządu klubu o wstrzymaniu wypłat 50% wynagrodzeń należnych zawodnikom. Jak czytamy na oficjalnej stronie klubu, decyzja ta podyktowana była ,,niezadowalającą postawą drużyny seniorów, brakiem woli walki i zaangażowania" i ma obowiązywać do odwołania.

Czy ten sposób motywacji podziałał w sobotę na zawodników? W pierwszej połowie wydawać się mogło, że tak. Spotkanie rozgrywane na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią (z powodu zalania głównej płyty) rozpoczęło się lepiej dla biało-niebieskich. W 35. minucie Górnik wyszedł na prowadzenie po golu Krystiana Sobieraja z rzutu karnego.

Wynik 0:1 utrzymał się do przerwy, a następnie aż do 85. minuty. Zaledwie kilka minut dzieliło gości od pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. W decydujących momencie pojedynek główkowy we własnym polu karnym przegrał jednak Łukasz Wesołowski, a do siatki Górnika trafił Konrad Prawucki, ratując remis dla Energetyka.

Punkt wywalczony w Gryfinie przełamał serię siedmiu porażek biało-niebieskich z rzędu i był pierwszym punktem wywalczonym przez Górnika za kadencji Sławomira Suchomskiego. Jednocześnie jednak remis z Energetykiem w niczym nie poprawia sytuacji koninian w tabeli. Górnik wciąż zajmuje ostatnie miejsce, na dodatek jego bezpośredni rywale w walce o utrzymanie również punktowali. Zwycięstwa zanotowały zespoły Unii Solec Kujawski i GKS Przodkowo.

Zespół Sławomira Suchomskiego traci obecnie już trzy oczka do siedemnastej Unii. Kolejny mecz biało-niebiescy rozegrają w niedzielę 5 listopada. Będzie to wyjazdowe starcie z Pogonią II Szczecin.

Energetyk Gryfino - Górnik Konin 1:1 (35' Krystian Sobieraj - 85' Konrad Prawucki)

Górnik Konin (skład wyjściowy): Dawid Kołodziejczak - Bartosz Świderski, Dawid Śnieg, Łukasz Wesołowski, Mateusz Majer, Maciej Adamczewski, Piotr Radoszewski, Sebastian Antas, Krystian Sobieraj, Aleks Sieradzki, Kamil Zieliński.