LM.plSportPunkt Tura 1921 w Ostrzeszowie. Stracili dwie bramki przewagi

Punkt Tura 1921 w Ostrzeszowie. Stracili dwie bramki przewagi

Zwycięstwem gości mógł się zakończyć sobotni mecz Tura 1921 z Victorią Ostrzeszów. Beniaminek IV ligi prowadził już 2:0, by ostatecznie zremisować 2:2.

Sobotnie starcie rozpoczęło się świetnie dla turkowian, którzy po niespełna dziewiętnastu minutach prowadzili już 2:0. Najpierw błąd jednego z zawodników Victorii wykorzystał Michał Ignaczak, dając prowadzenie Turowi 1921. Zaledwie osiem minut później piłkę dośrodkował Bartosz Kowalski, a w siatce gospodarzy umieścił ją Bartosz Grabowski i goście prowadzili 2:0.

Taki wynik utrzymał się do przerwy, ale po zmianie stron do ataku ruszyła Victoria. Już w 50. minucie kontaktowego gola po strzale z dystansu zanotował Radosław Dolata. W 78. minucie gospodarzom udało się zdobyć drugą bramkę, tym razem na listę strzelców wpisał się Artur Skrobacz.

W ostatniej minucie gospodarze doznali jeszcze osłabienia, drugą żółtą kartkę zanotował bowiem Michał Mazurek. Wynik 2:2 utrzymał się już jednak do końca spotkania i ostatecznie zespoły Victorii i Tura 1921 zanotowały po jednym punkcie.

Drużyna z Turku ma ich obecnie na koncie dziewiętnaście i zajmuje ósme miejsce w tabeli IV ligi. Kolejne spotkanie przed zespołem Dawida Jóźwiaka w przyszłą sobotę. Turkowianie podejmować będą SKP Słupca.

Victoria Ostrzeszów - Tur 1921 Turek 2:2 (50' Radosław Dolata, 78' Artur Skrobacz - 11' Michał Ignaczak, 19' Bartosz Grabowski)

Victoria Ostrzeszów: Damian Grondowy, Paweł Paroń, Łukasz Duczmal, Artur Skrobacz, Kornel Skorzybót, Kamil Sztukowski, Patryk Pasiak (84' Damian Wieczorek), Radosław Dolata, Remigiusz Pastucha (57' Michał Mazurek), Eryk Młoczyński, Robert Skrobacz.

Tur 1921 Tuek: Dariusz Brzostowski - Mikołaj Czajka, Piotr Bieniek, Rafał Pietraszek, Kuba Młynarski, Bartosz Kowalski (80' Dmytro Tovstopiat), Michał Ignaczak (89' Krystian Przybylak), Jakub Lament, Daniel Błaszczyk (58' Adrian Fret), Beniamin Trzepacz (84' Maciej Maliński), Bartosz Grabowski.