LM.plSportTrzy gole w pięć minut. SKP Słupca wygrał z Odolanovią

Trzy gole w pięć minut. SKP Słupca wygrał z Odolanovią

Aż do 84. minuty SKP Słupca prowadził z Odolanovią Odolanów 1:0. W końcówce starcia kibice obejrzeli aż trzy gole, a górą w starciu ostatecznie był zespół Wojciecha Henke.

Mecz dwóch sąsiadów w tabeli IV ligi rozpoczął się od walki w środku pola. W pierwszej połowie oba zespoły miały swoje okazje do wyjścia na prowadzenie, brakowało jednak skuteczności. Piłkarze wynagrodzili pierwsze 45 minut w drugiej odsłonie, gdy kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Gajowej obejrzeli aż cztery gole.

Najpierw prowadzenie słupczanom strzałem głową dał Piotr Głowala. Prowadzenie SKP utrzymywało się aż do 84. minuty, gdy wyrównanie gościom zapewnił Hubert Żurawka. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem piorunującą końcówkę zaliczyli piłkarze Wojciecha Henke.

Najpierw ponowne prowadzenie gospodarzom dał Jacek Mikołajczyk, kończąc drużynową akcję SKP Słupca. Zaledwie dwie minuty później na 3:1 bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Marcel Koziorowski. Takim też wynikiem zakończył się ostatecznie mecz.

Trzy punkty zdobyte w sobotę przez SKP pozwoliły słupczanom wyprzedzić w tabeli Odolanovię i awansować na dziewiąte miejsce w klasyfikacji. Kolejny mecz już w przyszłą sobotę - zespół Wojciecha Henke zagra w Turku z tamtejszym Turem 1921.

SKP Słupca - Odolanovia Odolanów 3:1 (49' Piotr Głowala, 87' Jacek Mikołajczyk, 89' Marcel Koziorowski - 84' Hubert Żurawka)

SKP Słupca: Maciej Przygoda - Michał Lorencki, Piotr Witowski, Jakub Woźniak, Jacek Mikołajczyk, Konrad Kobylarek, Dariusz Gromanowski, Piotr Głowala, Marcel Koziorowski (90' Tomasz Jarecki), Jakub Kwaśny, Kamil Sroka.

Odolanovia Odolanów: Allan Filipiak - Patryk Perz (60' Kamil Czołnik), Daniel Bąk, Michał Pawlak, Mateusz Ciupka, Jakub Józefiak, Hubert Żurawka, Sebastian Schneider (77' Dominik Sobczak), Bartosz Zmyślony (70' Jakub Bąk), Piotr Skrzypczak (60' Kamil Gołdyn), Mateusz Sobczak.