LM.plSportDo przerwy przegrywały, po przerwie odrobiły straty z nawiązką

Do przerwy przegrywały, po przerwie odrobiły straty z nawiązką

Sensacyjnym wynikiem 2:1 zakończyła się pierwsza połowa starcia AZS PSW Biała Podlaska - Medyk Konin. W drugiej odsłonie koninianki odrobiły jednak straty i ostatecznie wygrały 5:2.

Bohaterką pierwszej części meczu w Białej Podlaskiej została Klaudia Lefeld. Reprezentantka Polski dwukrotnie trafiła do siatki Medyka Konin, dając prowadzenie i zwycięstwo w pierwszych 45 minutach piłkarkom AZS PSW. Pierwszy gol dla zespołu z Białej Podlaskiej padł w 27. minucie po uderzeniu z dystansu. Siedem minut później rywalki Medyka wykonywały natomiast rzut wolny. Po dośrodkowaniu piłkę głową uderzyła Lefeld i było 2:1.
Dla koninianek pierwszą bramkę w meczu zdobyła Patrycja Balcerzak. W dwudziestej minucie koninianki otrzymały rzut karny, który na bramkę zamieniła właśnie pomocniczka Medyka.

Mistrzynie Polski znacznie lepiej zaprezentowały się po przerwie, gdy odrobiły straty i ostatecznie wygrały całe spotkanie. Remis zespołowi Romana Jaszczaka dała Patrycja Balcerzak, strzelając głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 64. minucie to Medyk prowadził, a na listę strzelczyń wpisała się Paulina Dudek.

Kolejne bramki posypały się w końcówce starcia. Dwukrotnie do siatki AZS PSW trafiła Nikol Kaletka. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale w poprzeczkę trafiały Anna Gawrońska i Patrycja Balcerzak. Ostatecznie Medyk zwyciężył 5:2.
Dzięki wygranej koninianki wciąż mają stratę jednego oczka do liderującego Górnika Łęczna (i jeden mecz rozegrany mniej). Kolejne spotkanie już w najbliższą sobotę. Medyk podejmować będzie AZS UJ Kraków.

Medyk Konin - AZS PSW Biała Podlaska 5:2 (20', 47' Patrycja Balcerzak, 64' Paulina Dudek, 86', 90' Nikol Kaletka - 27', 34' Klaudia Lefeld)

Medyk Konin: Monika Sowalska (46' Emily Dolan), Klaudia Olejniczak (85' Julia Gawlak-Socka), Radosława Sławczewa, Sandra Sałata, Natalia Chudzik, Krystyna Sikora (47' Paulina Dudek), Anastazja Harlanowa (82' Maria Ficzay), Patrycja Balcerzak, Nikol Kaletka, Anna Gawrońska, Anastazja Szuppo (46' Liliana Kostowa).

źródło: medykkonin.pl