LM.plSportLiga centralna nie dla Górnika. Trampkarze przegrali z Wartą

Liga centralna nie dla Górnika. Trampkarze przegrali z Wartą

W drugim meczu o baraż do Centralnej Ligi Trampkarzy Starszych Górnik Konin przegrał z Wartą Poznań 0:2 i odpadł z dalszej walki.

Przypomnijmy, po rundzie jesiennej Górnik Konin zajął drugie miejsce w rozgrywkach ligi wojewódzkiej i zakwalifikował się do gry w dwumeczu o awans do barażów do ligi centralnej. Rywalem biało-niebieskich była Warta Poznań. W pierwszym meczu w Poznaniu padł bezbramkowy remis, a o awansie miało rozstrzygnąć drugie spotkanie z Koninie.

Sobotni mecz toczył się pod dyktando poznaniaków, którzy przeważali od pierwszego gwizdka. Już w ósmej minucie Warta wyszła na prowadzenie, choć gol był dość przypadkowy. Z dystansu uderzył Wiktor Idziak, piłka przelobowała bramkarza Górnika i wpadła do siatki.

Po strzeleniu gola drużyna ze stolicy Wielkopolski cały czas naciskała, ale brakowało wykończenia. Świetną okazję miał m.in. Patryk Woźnica, ale uderzył ponad poprzeczką. Górnik miał problemy z przedostaniem się pod pole karne Warty, brakowało również klarownych sytuacji bramkowych.

Po zmianie stron na boisku obraz gry niewiele się zmienił. Już w 39. minucie goście trafili w poprzeczkę po pięknym strzale z woleja. W 50. minucie powinno być 2:0. Poznaniacy wyszli z kontratakiem, sytuację sam na sam miał Mateusz Wojciechowski, ale zamiast uderzać zdecydował się oddać jeszcze piłkę koledze, który był na spalonym. Chwilę później piłka znów obiła poprzeczkę gospodarzy.

Górnik najlepszą sytuację miał w 62. minucie. Po błędzie bramkarza Warty piłka spadła pod nogi Fabiana Sieradzkiego. Jego próba lobu okazała się jednak niecelna. Pięć minut przed końcem spotkania Warta natomiast ustaliła wynik spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym piłkę w siatce koninian umieścił Mateusz Pieńczak.

Warta Poznań wygrała 2:0 i awansowała do barażów o Centralną Ligę Trampkarzy Starszych. Górnik Konin natomiast będzie kontynuować grę w lidze wojewódzkiej.

Górnik Konin U15 - Warta Poznań U15 0:2 (8' Wiktor Idziak, 65' Mateusz Pieńczak)

Górnik Konin U15: Bartosz Kubacki - Jakub Pluciński, Fabian Kołodziejczak, Maciej Ćwik, Bartosz Szczygieł, Filip Bąk, Maciej Czajkowski, Wiktor Andrzejewski, Patryk Waliś, Tomasz Słowiński, Fabian Sieradzki.
Ponadto w kadrze znaleźli się: Jakub Matuszak, Michał Włodarczyk, Fabian Grzelak, Bartosz Głowacki, Damian Witek, Miłosz Różański, Kacper Kaźmierczak.

Warta Poznań U15: Wiktor Król - Michał Wojciechowski, Bartosz Gawronek, Wiktor Frątczak, Aleksander Kluczyński, Jakub Grzybek, Mateusz Wojciechowski, Wiktor Idziak, Mateusz Natyna, Patryk Woźnica, Mateusz Pieńczak.
Ponadto w kadrze znaleźli się: Norbert Łuczak, Jakub Wroński, Paweł Borowski, Albert Żerkowski, Adrian Czypicki, Kacper Tierling, Filip Beczkiewicz.