LM.plSportWciąż wygrywają! SPS Konspol Słupca pokonał AZS UŁ Wifama Łódź

Wciąż wygrywają! SPS Konspol Słupca pokonał AZS UŁ Wifama Łódź

Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli w sobotę siatkarze SPS Konspol Słupca. Na własnym terenie pokonali AZS UŁ Wifama Łódź 3:1.

Ostatnia drużyna w tabeli II ligi grupy trzeciej co prawda nie wywalczyła w Słupcy pierwszych punktów, ale udało jej się zdobyć pierwszy w tym sezonie set. Dwie pierwsze części spotkania należały do słupczan. W pierwszym secie SPS Konspol dość szybko wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do samego końca. W drugim wynik remisowy utrzymywał się nieco dłużej, ale w końcówce lepsi byli gospodarze, wygrywając ostatecznie 25:18.

I właśnie po drugiej części spotkania łodzianie ugrali pierwszy w tym sezonie set. Goście od początku prowadzili, a już w połowie partii ich przewaga wynosiła pięć punktów. Drużynie ze Słupcy tych strat odrobić się nie udało i ostatecznie przegrała ona trzeci set 17:25.

Zwycięstwa w całym meczu gospodarze już jednak nie wypuścili. Pomimo potknięcia, w czwartym secie słupczanie wrócili do swojej pewnej gry i wygrali z AZS UŁ Wifama wysoko, bo do czternastu punktów. W całym spotkaniu SPS Konspol triumfował 3:1.

Było to już czwarte ligowe zwycięstwo słupczan w tym sezonie. SPS Konspol wciąż plasuje się na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem trzynastu oczek. Tyle samo punktów mają zespoły LKPS Borowno i UKS Mickiewicz Kluczbork. Kolejny mecz już w najbliższą sobotę. Beniaminek II ligi zmierzy się na wyjeździe z SMS PZPS II Spała.

SPS Konspol Słupca - AZS UŁ Wifama Łódź 3:1 (25:20, 25:18, 17:25, 25:14)