LM.plSportII liga. Zwycięstwo SPS Konspol Słupca i awans na podium!

II liga. Zwycięstwo SPS Konspol Słupca i awans na podium!

W trzech setach siatkarze SPS Konspol Słupca rozbili SMS PZPS II Spała. Beniaminek rozgrywek awansował po siódmej kolejce na trzecie miejsce w tabeli.

W sobotę słupczanie mierzyli się na wyjeździe z jednym ze słabszych zespołów w grupie trzeciej. SMS PZPS II Spała nie był w stanie przeciwstawić się drużynie ze Słupcy. SPS Konspol zanotował natomiast piąte zwycięstwo z rzędu.

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla gości, którzy już w pierwszym secie objęli prowadzenie 3:0. SMS PZPS II Spała doprowadził do remisu 5:5. W kolejnych akcjach SPS Konspol znów odskoczył rywalom i w połowie seta prowadził 12:8. Słupczanie utrzymali prowadzenie do samego końca seta i wygrali 25:19.

Podobnie wyglądał set numer dwa. Po początkowym remisie SPS Konspol znów wyszedł na prowadzenie 12:7. Goście znów nie dali odebrać sobie prowadzenia i wygrali cały set ponownie 25:19.

Gospodarze przebudzili się w trzecim secie. SMS PZPS II Spała prowadził 9:6, ale w połowie seta słupczanom udało się doprowadzić do remisu 12:12. Wyrównana gra trwała przez kolejne akcje. W końcówce SPS Konspol zdołał wyjść na prowadzenie 21:19. Goście doprowadzili mecz do końca, wygrali seta 25:21, a całe spotkanie 3:0.

Dzięki kolejnemu zwycięstwu drużyna ze Słupcy awansowała na trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem szesnastu punktów. Tyle samo ma drugi w tabeli UKS Mickiewicz Kluczbork. Kolejne starcie SPS Konspol czeka w przyszłą sobotę. Słupczanie zmierzą się na wyjeździe z PGE Skra II Bełchatów.

SMS PZPS II Spała - SPS Konspol Słupca 0:3 (19:25, 19:25, 21:25).