Dzisiaj jest piątek 3 lipca 2020, imieniny: Anatola, Jacka, Ottona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17851) SPORT FORUM FIRMY (5502) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 14oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik z licencją na grę w III lidze. Skład ligi j ... (0)Malanów. To 13 lokalizacja punktu wymazowego w Wie ... (0)

Konin. Miasto zainwestuje w nowy stadion przy ul. Dmowskiego?

Dodano: 22.11.2017 15:09
Źródło: LM.pl

35 milionów złotych na modernizację stadionu przy ul. Dmowskiego - taki plan mają władze Konina na lata 2018 - 2023. To niejedyna inwestycja w infrastrukturę sportową wpisana do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego.

,,Nowy stadion" przy ul. Dmowskiego

Pod koniec października Rada Miasta Konina przyjęła uchwałę o Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Miasta Konina na lata 2018 - 2023. To dokument, który wyznacza kierunki inwestycyjne samorządu. W konińskim planie uwzględniono 73 projekty, w tym aż szesnaście związanych z infrastrukturą sportową. Największym przedsięwzięciem jest modernizacja Stadionu im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego 4 w Koninie.

Na ten projekt miasto chce przeznaczyć aż 35 milionów złotych. To zmiana względem poprzedniego planu przyjętego na lata 2015 - 2020, w którym na modernizację tego obiektu miasto planowało przeznaczyć zaledwie trzy miliony złotych. Jednocześnie w obu planach ani słowem nie wspomina się o jakichkolwiek inwestycjach w stadion przy ul. Podwale 1. 

Co to oznacza? Że to właśnie stadion przy ul. Dmowskiego ma w wizji miejskich włodarzy stać się głównym tego typu obiektem w mieście. Potwierdza to kierownik Wydziału Sportu w Urzędzie Miejskim w Koninie, Tomasz Sękowski. - Prace nad koncepcją ,,nowego stadionu" trwają od momentu działań związanych z odwiertem geotermalnym. To wtedy z inicjatywy prezydenta Józefa Nowickiego został utworzony zespół, który analizował możliwości lokalizacji nowego obiektu na terenach miejskich. Pod uwagę brane były różne lokalizacje: Gosławice Cukrownia, Marantów, okolice ul. Szpitalnej oraz rozbudowa i modernizacja obecnego stadionu przy ul. Dmowskiego. 

Kryta trybuna na ul. Dmowskiego, boiska na Błoniach

Ostatecznie władze Konina postawiły na tę ostatnią koncepcję. Jak dokładnie ma wyglądać nowy obiekt? Tego jeszcze nie wiadomo. - Program funkcjonalny stadionu nie jest jeszcze do końca zamknięty. Należy przedyskutować z MOSiR oraz klubami piłkarskimi potrzeby. Obiekt ma zapewnić możliwości rozgrywania meczów Ligi Mistrzyń, więc potrzebne są pomieszczenia, których wymagają przepisy - tłumaczy Tomasz Sękowski.

Wiadomo jednak, że w ramach koncepcji stadion ma zyskać krytą trybunę, niewykluczone są również pomieszczenia na działalność usługowo-handlową oraz dla stowarzyszeń (np. klubów sportowych). Ponadto powstać mają boiska treningowe na konińskich Błoniach, które pozwolą na prowadzenie zajęć dla wszystkich grup młodzieżowych Górnika i Medyka Konin. Grup tych jest bowiem dużo i oba kluby już wcześniej sygnalizowały, że nie pomieszczą się na obecnych boiskach przy ul. Dmowskiego w przypadku np. wyburzenia stadionu przy ul. Podwale.

Konin jak Kalisz, Środa Wlkp., czy Kołobrzeg

Jak deklaruje Tomasz Sękowski, władze miasta konsultowały się już z klubami odnośnie planów rozbudowy stadionu przy ul. Dmowskiego. - W pierwszym etapie przedstawiono, jakie są możliwości lokalizacji nowego obiektu na terenach miejskich. Ostatecznie poparta przez stowarzyszenia została koncepcja modernizacji stadionu przy ul. Dmowskiego - mówi kierownik Wydziału Sportu. Tomasz Sękowski przyznaje również, że władze Konina przyglądają się podobnym inwestycjom w innych miastach. - Chcemy aby nasz stadion był szyty na miarę, czyli spełniał nasze oczekiwania i możliwości. 

Tego typu projektów w ostatnim czasie nie brakuje. W Kaliszu na odbiór techniczny czeka stadion o pojemności ok. 8000 miejsc. Koszt jego budowy wyniósł łącznie ok. 38 mln zł, a obiekt posiada podgrzewaną murawę i sztuczne oświetlenie. Warto również dodać, że w mieście III-ligowego KKS 1925 Kalisz istnieje jeszcze drugi obiekt w stanie o wiele lepszym, niż oba konińskiego stadiony obecnie. 

Nowy stadion budują również władze Środy Wlkp., gdzie gra III-ligowa Polonia. Tam też istnieje już kompleks boisk sportowych i stadion o pojemności ponad 1500 miejsc. Teraz powstaje tam drugi obiekt (tuż obok pierwszego stadionu). Ma mieścić ok. 1200 kibiców pod zadaszoną trybuną, a koszt wykonania wynosi ok. 8,5 mln zł. W 2011 roku w Kołobrzegu oddany został do użytku stadion o pojemności 3000 miejsc (koszt przebudowy: 23,5 mln zł), modernizację obecnego obiektu (zbliżonego stanem i wyglądem do konińskiego stadionu przy ul. Podwale 1) rozważają również władze Koszalina. Oba miasta również posiadają kluby III-ligowe, grające w tej samej grupie, co Górnik Konin, a pamiętać należy, że przecież w Koninie gra ponadto najlepsza obecnie żeńska drużyna piłkarska, czyli Medyk.

następna
strona 1/2


  • Konin. Miasto zainwestuje w nowy stadion przy ul. Dmowskiego?

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

HA HA HA WYBORY SIE ZBLIZAJA TRZEBA OBIECAC DUZO A POZNIEJ JAK ZWYKLE .POJDZMY DO WYBOROW I WYBIERAJMY POCZCIWYCH LUDZI TEJ WLADZY JUZ PODZIEKUJMY
Dodano: 22.11.2017 17:00    Przez: ~PIOTR KONIN
Niech pomyślą, o pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią. W okresie zimowym drużyny typu Górnik Konin czy Medyk nie musiałby szukać gdzie rozegrać mecz sparingowy. A zimą MOSIR by na tego typu obiekcie jeszcze zarobił udostępniając boisko zespołom z regionu
Dodano: 22.11.2017 15:43    Przez: ~asd
Brak szerszego, perspektywicznego spojrzenia. W meczach podwyższonego ryzyka zagrożone będą posesje i ludzie przy ul. Dmowskiego. Agresja kibiców niedawno znów dała o sobie znać. Przy ul. Podwale agresywny tłum ma " drogi ucieczki" a na ul. Dmowskiego już nie. Przy podwalu są ogromne tereny które można wykorzystać na parkingi czy inne wodotryski a stadion dobrze komponowałby się w kompleksie wypoczynkowo - basenowym, który ma powstać na Pociejewie. Przy Dmowskiego nie ma takiej możliwości. Mam nadzieje że w związku ze środkami pozyskanymi na rozbudowę nie przyjdzie nikomu do głowy aby wycinać drzewa w parku lub wokół stadionu. Szkoda, bo mądry Polak po szkodzie.
Dodano: 22.11.2017 16:13    Przez: ~mieszkaniec
Za 35 mln mozna wybudowac nowy ladny stadion w nowym punkcie.
Dodano: 22.11.2017 18:27    Przez: ~pomysldobry
To wszystko oznacza,że Podwale idzie do zaorania,a Kaziu L.już łapki zaciera i krótkimi nóżkami przebiera.
Dodano: 22.11.2017 18:20    Przez: ~Termiczny

KOMENTARZE

Niech pomyślą, o pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią. W okresie zimowym drużyny typu Górnik Konin czy Medyk nie musiałby szukać gdzie rozegrać mecz sparingowy. A zimą MOSIR by na tego typu obiekcie jeszcze zarobił udostępniając boisko zespołom z regionu
Dodano: 22.11.2017 15:43    Przez: ~asd
Około 90 milionów na inwestycje związane ze sportem na 5 - 6 lat. ŻART !!! A co z innym zadaniami ??? Czy ktoś tutaj myśli , że to jest realne ??? Zapamiętajcie te słowa i pomyślcie za 5 - 6 lat co jest tutaj przedstawione a co wykonane. Materiał promocyjny ??
Dodano: 22.11.2017 20:44    Przez: ~obiecanki cacanki a ......
Brak szerszego, perspektywicznego spojrzenia. W meczach podwyższonego ryzyka zagrożone będą posesje i ludzie przy ul. Dmowskiego. Agresja kibiców niedawno znów dała o sobie znać. Przy ul. Podwale agresywny tłum ma " drogi ucieczki" a na ul. Dmowskiego już nie. Przy podwalu są ogromne tereny które można wykorzystać na parkingi czy inne wodotryski a stadion dobrze komponowałby się w kompleksie wypoczynkowo - basenowym, który ma powstać na Pociejewie. Przy Dmowskiego nie ma takiej możliwości. Mam nadzieje że w związku ze środkami pozyskanymi na rozbudowę nie przyjdzie nikomu do głowy aby wycinać drzewa w parku lub wokół stadionu. Szkoda, bo mądry Polak po szkodzie.
Dodano: 22.11.2017 16:13    Przez: ~mieszkaniec
HA HA HA WYBORY SIE ZBLIZAJA TRZEBA OBIECAC DUZO A POZNIEJ JAK ZWYKLE .POJDZMY DO WYBOROW I WYBIERAJMY POCZCIWYCH LUDZI TEJ WLADZY JUZ PODZIEKUJMY
Dodano: 22.11.2017 17:00    Przez: ~PIOTR KONIN
A ja mam nadzieję na decyzję środowiskową. I nie chodzi mi o to że mecze,Ligi Mistrzyń grane są w czwartki. Tylko jak głęboki smród z okolic ul. Dmowskiego wpłynie na młode organizmy dziewczęce. Las niby wokół czy park ale 700 metrów dalej największe, najlepsze złomowisko. Park posadowiony na wysypisku śmieci - tego taki stary koninianin jak Sękowski nie jarzy? Zapraszam na spacer. Smród, śmiecie wydobywające się z pod korzeni 40- letnich już drzew, drenażo-smrodny ciek wodny, makabra. Niby posadowiono wzorcowy plac piknikowy. Ale kto z niego zechce skorzystać? Może magistrantki z Biura Rady Miasta? W pobliżu więcej Atrakcji. Nie zintegrowana cyganeria, zajezdnia nie mytych autobusów, osiedle wykluczonych, oczyszczalnia ścieków. Super plany...
Dodano: 22.11.2017 20:54    Przez: ~idiotka
co to za pojeb plan czemu nie modernizujecie stadionu na Podwale tam jest dobry punkt , chory plan zeby modernizować na Dmowskiego pomysł beznadziejny
Dodano: 22.11.2017 18:12    Przez: ~jaja
To wszystko oznacza,że Podwale idzie do zaorania,a Kaziu L.już łapki zaciera i krótkimi nóżkami przebiera.
Dodano: 22.11.2017 18:20    Przez: ~Termiczny
Za 35 mln mozna wybudowac nowy ladny stadion w nowym punkcie.
Dodano: 22.11.2017 18:27    Przez: ~pomysldobry
Nowy stadion nieduzy z zapleczami,jupiterami itd to min 50 mln,motoarena w Toruniu to ponad 100 mln, 15.500 pojemnosc
Dodano: 22.11.2017 19:14    Przez: ~Elvis
spójrz na stadion kotwicy kołobrzeg mały ładny z jupiterami za 24 mln wiec mozna
Dodano: 22.11.2017 19:49    Przez: ~kibic
frekwencja 3 razy w sezonie ok 1 tys ,kalkuluje sie ? tu nie ma sportu na poziomie ! Co jeszcze bedzie w Koninie,moze korty jak na Wimbledonie
Dodano: 22.11.2017 19:10    Przez: ~Jacek
A komu to i po co dla jaakiej druzyny w jakiej lidze ? Chyba ze na dozynki powiatowe !
Dodano: 22.11.2017 19:59    Przez: ~aaaa
Bedzie ekstraklasa i mecze z Legia,
Dodano: 22.11.2017 19:37    Przez: ~Asf
Apoznierj oczywiscie Liga Mistrzow i w KOninie Real, Barcelona,Juwentus, Bayern itd.
Dodano: 24.11.2017 06:31    Przez: ~Wlodek
Żadnego nowego stadionu nie będzie, bo nie wybudują geotermii !!! To jest robienie ludzi w balona, gra na czas. Geotermii nie będzie bo nie ma sponsora -> stadionu wyremontowanego nie będzie bo zasłaniają się geotermią -> do 2023 to może już mieszkańców w tym mieście nie być co najwyżej !!!
Dodano: 22.11.2017 19:47    Przez: ~dno
Tu trzeba natychmiastowych zmian, To nidawnon100 tys miasto poprostu umiera , Obecne wldze nie maja nic do zaoferownia jego mieszkancom tu jest degradacja tak kiedys preznego regionu paliwowo- energetycznego Wstyd !!! A nagle ktos za tak wielkie piniadze chce budowac Stadion , Po co ?
Dodano: 22.11.2017 20:11    Przez: ~po co ?
Kiedy Konin liczyl 100.000,najwiecej liczyl 84.000 obecnie juz 74.000 ,a 100.000 to ma Kalisz
Dodano: 22.11.2017 21:25    Przez: ~Do po co ?
74 000 to ma razem z tymi w Londynie. Nie wszyscy się wymeldowali. Nowicki łudzi się że, wrócą.
Dodano: 24.11.2017 19:00    Przez: ~pleban
Niech modernizują i oby dach nie przeciekał...
Dodano: 22.11.2017 20:04    Przez: ~Narodowy
Konin to zwykła dziura dwie ulice na krzyż .74 tyś. Tylko dlatego ze wszystkie wsie promieniu 20 km to już konin.gdyby nie to to konin liczyły co najwyżej 30 tyś. Miasto sztucznie napompowane.
Dodano: 22.11.2017 21:48    Przez: ~Jurek
Każde miasto w Polsce wchłonęło nie jedna wieś dookoła siebie i to jest normalne wiec o co ci chodzi? a Poznań czy Warszawa zawsze były takie wielkie?
Dodano: 22.11.2017 23:04    Przez: ~miejscowy
za miasto ze stadionem -Sąd też upiepszyliście koło dworca PKP zamiast gdzieś na obrzeżach miasta
Dodano: 22.11.2017 21:44    Przez: ~jag1965
Na co nam stadion na 4 ligę???
Dodano: 23.11.2017 00:21    Przez: ~okregowka
1 z 2
12>>