LM.plSportPuchar Europy Kadetów. Marek Weiss z brązowym medalem

Puchar Europy Kadetów. Marek Weiss z brązowym medalem

Brązowy medal w rywalizacji drużynowej wywalczył szablista KKSz Konin Marek Weiss podczas Pucharu Europy Kadetów.

Marek Weiss był jednym z dziewięciu zawodników KKSz Konin, którzy reprezentowali Polskę w Pucharze Europy Kadetów w niemieckim Eislingen. W turnieju drużynowym chłopców pierwszy zespół Polski w składzie:  Marek Weiss (KKSz Konin), Franciszek Nowak (IKS Warszawa), Jakub Broniszewski (MUKS Victor Warszawa) i Szymon Hryciuk (Pałac Młodzieży Katowice) pokonał najpierw czwartą drużynę Polski 45:25. Następnie biało-czerwoni wygrali z Japonią 45:26, a w ćwierćfinale pokonali Rosję 45:40.

W półfinale reprezentacja Polski okazała się już gorsza od późniejszych zwycięzców - USA II - 37:45. W starciu o trzecie miejsce biało-czerwoni wygrali jednak z Wielką Brytanią I 45:36 i wywalczyli brązowy medal.

W turnieju indywidualnym najwyższe miejsce spośród Polaków zdobył Marek Weiss. Koninianin uplasował się na 46. pozycji na 233 zawodników.

W rywalizacji dziewcząt 51. miejsce zdobyła Weronika Waleriańczyk, co również było najlepszym wynikiem spośród reprezentantek Polski. W turnieju drużynowym pierwsza drużyna Polek zajęła dziewiętnaste miejsce.

Najbliższe szermiercze zmagania zaplanowane są na najbliższy weekend. W Brzozie odbędzie się Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy, a w Dormagen - Puchar Świata Juniorów. Powołania na te drugie zawody otrzymali: Natalia Nowinowska, Małgorzata Zawodniak, Weronika Waleriańczyk, Alicja Papuzińska, Krystian Borkiewicz i Maurycy Dziublewski.