Dzisiaj jest środa 24 października 2018, imieniny: Marcina, Rafała, Arety WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21114) SPORT FORUM FIRMY (5248) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
12 / 7oC
Pojutrzepogoda
10 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Silny wiatr z prędkością do 40 km/h z porywymi do 90 km/h

Polecamy:

Zespół ZSGE i Górnika wygrał finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Dodano: 12.12.2017 12:12
Źródło: LM.pl

Drużyna piłkarska ZSGE z oddziałami gimnazjalnymi zwyciężyła w finale wojewódzkim w halowej piłce nożnej XIX Igrzysk Młodzieży Szkolnej. To najlepszy wynik w historii byłego Gimnazjum nr 6 w Koninie.

Sytuacja byłych już gimnazjalistów z konińskiej szóstki po reformie oświaty stała się nieco skomplikowana. Uczniowie są obecnie częścią Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie. Szkoła posiada oddziały gimnazjalne. Drużyna piłkarzy z tej szkoły rywalizowała w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej z zespołami ze szkół podstawowych, w które zmieniła się większa część gimnazjum po reformie.

Pomimo tego poplątania nazw uczniowie byłej konińskiej szóstki reprezentujący obecnie ZSGE poradzili sobie świetnie. Jako reprezentanci rejonu konińskiego wzięli udział w finale wojewódzkim w halowej piłce nożnej. Walczyli tam z siedmioma innymi drużynami o zwycięstwo w Wielkopolsce.

Pierwsza część rywalizacji miała miejsce w grupach. Podopieczni trenera Przemysława Pawlaka i Tomasza Tomaszewskiego zanotowali dwa zwycięstwa: 3:0 z SP nr 3 w Nowym Tomyślu i 7:2 z SP nr 2 w Ostrzeszowie, a także remis 2:2 z SP nr 1 w Gostyniu. Te wyniki dały zawodnikom z Konina awans z pierwszego miejsca do półfinału.

W walce o finał reprezentanci ZSGE z oddziałami gimnazjalnymi zmierzyli się z drużyną SP w Ociążu. Koninianie wygrali 1:0. W finale natomiast zespół Przemysława Pawlaka i Tomasza Tomaszewskiego okazał się bezkonkurencyjny, rozbijając SP nr 6 we Wrześni aż 5:0.

Zwycięstwo na szczeblu wojewódzkim to najlepszy wynik w historii byłego Gimnazjum nr 6 w Koninie. Do tej pory konińscy piłkarze dwukrotnie wywalczyli brązowe medale. 

Wszyscy reprezentanci drużyny ZSGE z oddziałami gimnazjalnymi są jednocześnie zawodnikami drużyny juniora młodszego Górnika Konin.

ZSGE z oddziałami gimnazjalnymi: Jakub Chaładaj, Tymon Talent, Kacper Marciniak, Dominik Lewandowski, Jakub Waligóra, Nikodem Lipiński, Emil Łukasik, Konrad Kujawa, Hubert Andrzejewski, Norbert Busse.

   • Zespół ZSGE i Górnika wygrał finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej
  • Zespół ZSGE i Górnika wygrał finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej
  • Zespół ZSGE i Górnika wygrał finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej
  • Zespół ZSGE i Górnika wygrał finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Tak szkoli Górnik!
Dodano: 12.12.2017 14:02    Przez: ~ksg
Ta Górnik ich szkoli w piłce halowej. Szkoły niby od 30 lat dają jakiś tam narybek który przychodzi potem z zapałem na treningi seniorów gdzie....miejsca nie ma dla nich ani ich nie ma kto trenować i cześć. Koniec bajki.
Dodano: 12.12.2017 15:02    Przez: ~ziutek
TYMON Talent nie Tymoteusz to raz, a dwa Kuby Chaładaja nie było na tym turnieju (na zdjęciach też go nie ma) !
Dodano: 12.12.2017 15:05    Przez: ~xXx
XDD ciekawe ktora psychofanka to pisze
Dodano: 13.12.2017 07:41    Przez: ~Xd
Tomasz Tomaszewski buahaha !!!! Dobre!!!!! Hihihi.... wielki trener hihihi
Dodano: 12.12.2017 19:59    Przez: ~Hahaha
NIEPRAWDA ! "To najlepszy wynik w historii byłego Gimnazjum nr 6 w Koninie"W FINALE WOJEWÓDZKIM ZWYCIĘŻALI TAKŻE PIŁKARZE RĘCZNI Z TEJ SZKOŁY I PARE INNYCH DYSCYPLIN. To duży sukces ale złoto już było nie raz w Wielkopolsce.
Dodano: 14.12.2017 12:12    Przez: ~Tomasz
Ale chodzi o Halowke
Dodano: 15.12.2017 10:02    Przez: ~KSG
Brawo chłopaki!!
Dodano: 14.12.2017 15:40    Przez: ~Maja

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.