LM.plSportIII Puchar Polski. Szablistki KKSz Konin dwukrotnie na podium

III Puchar Polski. Szablistki KKSz Konin dwukrotnie na podium

Małgorzata Zawodniak i Alicja Papuzińska stanęły w sobotę na podium III Pucharu Polski Juniorek i Juniorów w szabli. Zawody rozegrane zostały w Koninie.

Najlepszy wynik spośród konińskich reprezentantów osiągnęła Małgorzata Zawodniak. Koninianka w fazie pucharowej pokonała 15:13 Urszulę Kurzynę (UKS 13 Białystok), a następnie wygrała z Martą Okine (AZS AWF Warszawa) 15:14. Dopiero w finale zawodniczka KKSz Konin przegrała 9:15 z Zuzanną Cieślar, kończąc zawody ze srebrnym medalem.

Stopień niżej na podium stanęła Alicja Papuzińska. Koninianka w ćwierćfinale wygrała z Natalią Walas (TMS Sosnowiec) 15:8, ale w kolejnej walce uległa Zuzannie Cieślar 8:15, zdobywając tym samym brązowy medal.
W turnieju mężczyzn w finałowej ósemce znalazł się jedynie jeden zawodnik KKSz Konin. Krystian Borkiewicz uległ w ćwierćfinale Jakubowi Broniszewskiemu (MUKS Victor Warszawa) 13:15 i zajął ostatecznie ósme miejsce.