Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20960) SPORT FORUM FIRMY (5247) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 8oC
Jutropogoda
8 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Silny wiatr z prędkością do 40 km/h z porywymi do 90 km/h

Polecamy:

Górnik żegna zawodników. Odchodzą m.in. Rojewski i Zieliński

Dodano: 15.01.2018 12:35
Źródło: LM.pl

Pięciu zawodników pożegnał po pierwszych zimowych treningach Górnik Konin. Wiosną w konińskim klubie nie zagrają m.in. Maciej Rojewski i Kamil Zieliński.

Już wcześniej informowaliśmy, że z Górnikiem najprawdopodobniej pożegna się wypożyczony z Sokoła Kleczew Bartosz Andrzejewski. W sobotę klub z Konina poinformował o czterech innych piłkarzach, którzy wiosną nie będą już grać w barwach Górnika. Niespodzianek nie ma - wszyscy oni byli typowani do opuszczenia drużyny już wcześniej.

Spośród zawodników, z których zrezygnował Sławomir Suchomski, jesienią najczęściej grał Kamil Zieliński. Pozyskany latem z Unii Solec Kujawski napastnik wystąpił w czternastu mechach ligowych (siedem razy w pierwszym składzie), zagrał 645 minut i strzelił jednego gola. To właśnie słaby dorobek bramkowy był decydujący - Zieliński ewidentnie nie spełnił pokładanych w nim nadziei. 

Po trzech latach gry w Górniku z konińskim klubem żegna się również Maciej Rojewski. Wychowanek Górnika powrócił do Konina wiosną sezonu 2014/2015 po półrocznym pobycie w Zawiszy Bydgoszcz. Od tego czasu nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w pierwszym składzie - tylko w tym sezonie grał już jako środkowy obrońca, lewy obrońca i defensywny pomocnik. Jesienią w III lidze zagrał w siedmiu meczach (trzy w wyjściowym składzie), zaliczając 224 minuty.

W Górniku nie będą również grać Igor Witczak i Jakub Wolski. To dwóch młodych, dziewiętnastoletnich wychowanków klubu z Konina, którzy podobnie, jak Rojewski, wrócili kilka lat temu do Górnika z Zawiszy Bydgoszcz. Witczak jesienią zagrał w sześciu meczach i zaliczył 63 minuty. Wolski był w kadrze drużyny, ale ani razu nie zagrał w III lidze.

W tym momencie, po odejściu wyżej wymeinionych zawodników i przyjściu Roberta Jędrasa, Dominika Kąkolewskiego oraz (prawdopodobnie) Jakuba Czaplińskiego, kadra Górnika Konin liczy 22 nazwiska. Pierwsze sparingi już w najbliższą sobotę - w Uniejowie jeden zespół biało-niebieskich zagra ze Zjednoczonymi Stryków, a w Poznaniu druga drużyna z Wartą Poznań. 



  • Górnik żegna zawodników. Odchodzą m.in. Rojewski i Zieliński

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Obserwator nie jest powiedziane ze Keczup nie będzie bronił, tylko teraz ma konkretnego rywala i musi się wykazać. A Koluś??? Byś sie naprawde interesował to byś wiedział, że chłopak ma sezon z głowy
Dodano: 15.01.2018 15:00    Przez: ~do obserwator
Panie Bartoszu jeżeli Pan ma złe informacje to niech Pan zrezygnuje z pisania tych bzdur Rojewski nie jest zapchaj dziurą i z tego co wiem to ma ważny kontrakt ,a idzie na wypożyczenie .Tym stwierdzeniem ubliża Pan chłopakowi .
Dodano: 15.01.2018 13:42    Przez: ~obserwator
Prawda jest taka, że wszyscy idą na wypożyczenie. Tylko Zieliński odchodzi, bo z kolei jego wypożycznenie zostało skrócone
Dodano: 15.01.2018 13:59    Przez: ~Romek
Nie wiem co wy chcecie zapchajdziura to normalne określenie w zargonie piłkarskim
Dodano: 15.01.2018 16:16    Przez: ~Kibol
Panie Bartku jeszcze doszedł Kolinski do tego grona, przesunięty do juniora. Zastanawiam sie tylko czemu Radoszewski i Sieradzki za to padło co grali nie poszli w odstawkę. Trener tego nie widzial? Czy tez dostali ostatnia szanse na gre na poziomie 3 ligi?
Dodano: 15.01.2018 18:24    Przez: ~Lelek

KOMENTARZE

Panie Bartoszu jeżeli Pan ma złe informacje to niech Pan zrezygnuje z pisania tych bzdur Rojewski nie jest zapchaj dziurą i z tego co wiem to ma ważny kontrakt ,a idzie na wypożyczenie .Tym stwierdzeniem ubliża Pan chłopakowi .
Dodano: 15.01.2018 13:42    Przez: ~obserwator
Nie masz czego się czepiać to czep się swojej koszuli. Jest słaby i tyle.
Dodano: 15.01.2018 14:14    Przez: ~Olek
Na stronie Górnika pisało ze ci wszyscy łacznie z Rojewskim maja wolna reke w poszukiwaniu klubu
Dodano: 15.01.2018 14:29    Przez: ~kibic
Przecież o odejściach informuje oficjalna strona Górnika: ,,Zawodnicy dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu" (cytuję za oficjalną). A określenie zapchajdziura oznacza zawodnika, który jest rzucany po pozycjach zgodnie z potrzebami trenera - dokładnie tak, jak Rojewski. Grał tylko wtedy, gdy ktoś miał kontuzję/pauzował, nie przebił się do pierwszego składu. Nic w tym złego, czy ubliżającego wg mnie nie ma, w zespole często taki zawodnik jest potrzebny i tę rolę spełniał dobrze.
Dodano: 15.01.2018 14:32    Przez: B.Skonieczny
Słaby to jest bramkarz którego zakupili i zablokowali granie Keczupowi i Kolusiowi ośla łąko.
Dodano: 15.01.2018 14:34    Przez: ~obserwator
p.Bartku- trochę Pan przesadził z tym stwierdzeniem na temat p.Rojewskiego.
Dodano: 15.01.2018 14:39    Przez: ~joan
Obserwator nie jest powiedziane ze Keczup nie będzie bronił, tylko teraz ma konkretnego rywala i musi się wykazać. A Koluś??? Byś sie naprawde interesował to byś wiedział, że chłopak ma sezon z głowy
Dodano: 15.01.2018 15:00    Przez: ~do obserwator
Okej, złagodziłem określenie, może rzeczywiście było niefortunne. Żeby nie było wątpliwości - każdego piłkarza, czy gra, czy nie gra, za jego pasję do sportu szanuję.
Dodano: 15.01.2018 15:00    Przez: B.Skonieczny
Dziękuje
Dodano: 15.01.2018 15:06    Przez: ~obserwator
Nie wiem co wy chcecie zapchajdziura to normalne określenie w zargonie piłkarskim
Dodano: 15.01.2018 16:16    Przez: ~Kibol
Prawda jest taka, że wszyscy idą na wypożyczenie. Tylko Zieliński odchodzi, bo z kolei jego wypożycznenie zostało skrócone
Dodano: 15.01.2018 13:59    Przez: ~Romek
Panie Skonieczny nie tłumacz się tym nędznym kibicom masz rację po piłkarsku był zapchaj dziura co wszedł na boisko wyglądał marnie chłop ma warunki a nadaje się do okręgowki.
Dodano: 15.01.2018 15:08    Przez: ~Zenek
Dobre stwierdzenie nie nadawał się proste dziękuję nie ten poziom niech idzie wybija lagę do przodu gdzieś do 4 ligi
Dodano: 15.01.2018 15:16    Przez: ~kkk
I prawidlowe ruchy! Ja bym jeszcze odpalil kolejnych beznadziejnych z poprzedniej rundy: blondynka i młodą gwaizdke q klubu. Sodowka uderzyla im do glowy, wiec nalezaloby im wreszcie pokazać miejsce w szeregu, jak Kolusiowi i innym.
Dodano: 15.01.2018 16:54    Przez: ~Kibic
a co zazdrościsz cimkowi że umie się bawić
Dodano: 15.01.2018 16:57    Przez: ~rysio
Jak będą zawodzić jak w poprzedniej rundzie to mają pewny wypad do 4 ligi. To jest ten moment kiedy nie ma miejsca dla słabeuszy.
Dodano: 15.01.2018 16:57    Przez: ~Robcio
Z tym trenerem na pewno spadną do czwartej ligi .Zero wiedzy ,powinni zatrudnić Woźniaka.
Dodano: 15.01.2018 17:31    Przez: ~rysio
rysio, Woźniak to już w Kleczewie pokazał tę swoją "wiedzę", niech się trzyma z daleka.
Dodano: 15.01.2018 20:43    Przez: ~Górnik
Nie wiem co jest grane ale tu nie tylko widać problem pierwszej drużyny problem jest nawet u dzieciaków chyba wina wszystkich trenerów trzy turnieje organizator Górnik i wszystkie na ostatnim miejscu .W całym Górniku to tylko trener Muzyk daje radę i wie co z czym się je reszta bez powołania i pojęcia
Dodano: 15.01.2018 17:53    Przez: ~Ona
Wygrywali by jakby zapraszali slabsze zespoly, ale nie o to w tym chodzi.
Dodano: 15.01.2018 18:15    Przez: ~Rodzic
Kolego słabsze? Kiedyś jak były roczniki od 87do 91 to drużyny młodzieżowe odgrywały na turniejach miasta jak Widzew,ŁKS, Lecha, Warte, Wiśle Płock wy gracie z jakimiś szkulkami i nie potrafią te dzieci grać. Z tamtych roczników ludzie byli w kadrach Wielkopolski czy Polski około 20 chłopaków gra albo grało od 3 ligi w górę teraz to za 5 lat nie będzie miał kto grać w okręgówce taki jest poziom.....
Dodano: 16.01.2018 23:08    Przez: ~Ty
Panie Bartku jeszcze doszedł Kolinski do tego grona, przesunięty do juniora. Zastanawiam sie tylko czemu Radoszewski i Sieradzki za to padło co grali nie poszli w odstawkę. Trener tego nie widzial? Czy tez dostali ostatnia szanse na gre na poziomie 3 ligi?
Dodano: 15.01.2018 18:24    Przez: ~Lelek
lelek pogadaj z prezesem oni chentnie by odeszli nie musieli by czytac tych głupich wpisów bo co jeden to lepszy janusz fudbolu a z drugiej strony to wychowanków tak sie nie załatwia bo za pól roku nie bedzie kim grać w 4-lidze
Dodano: 16.01.2018 08:04    Przez: ~wuj
Jak Ci piłkarze nie pojda wreszcie po rozum do głowy to skończą jak im podobni w Gołuchowie. A życzę im aby wreszcie dorośli do seniorskiej pilki
Dodano: 16.01.2018 09:03    Przez: ~Rabbit
Głupi ruch z Rojewskim, bo to niezły grajek i do tego wszechstronny. Reszty raczej nie będzie brakowało.
Dodano: 15.01.2018 19:40    Przez: ~Górnik
Co pan wypisuje za bzdety ! To samo jest jak pan komentuje Futsal ! wprowadza pan ludzi w blad ! Jak moze wychowanek Gornika powracajacy z wyporzyczenia igrajacy w swojim macierzystym klubie szukac sobie pracy ! jak bedzie chcial to bedzie szukal a jak nie to nie , To zostaje nadal zawodnikiem Gornika - Rojewski emetytem nie jest !!!
Dodano: 15.01.2018 19:50    Przez: ~!!!
Pochwalam.ale ten zarząd łącznie z trenerami zachowuje się jak nasz rząd a augst jak Macierewicz.
Dodano: 15.01.2018 20:35    Przez: ~Sołtys
kopanie na 4 poziomie rozgrywkowym to nie jest praca tylko hobby. bedzie chcial kopac to sobie czegos poszuka i pokopie. a jak nie to orlik albo playarena
Dodano: 15.01.2018 22:52    Przez: ~kkk
zgadzam sie tj bardzo dobry zawodnik !!! Zle robicie wszechstrony zawodnik o doskonalych wsrunkach fizycxnych !!!
Dodano: 16.01.2018 22:41    Przez: ~dup
ktoś przychodzi z zawodników? Kim górnik będzie grał?
Dodano: 17.01.2018 09:31    Przez: ~a.r
PROSZE NIE OBRAŻAĆ TRENERÓW I NIE NAZYWAĆ AUGUSTA TRENEREM !
Dodano: 18.01.2018 16:31    Przez: ~DSFA