LM.plSportMedyk Konin rozpoczął drugi obóz. Wysokie zwycięstwo w sparingu

Medyk Konin rozpoczął drugi obóz. Wysokie zwycięstwo w sparingu

Meczem kontrolnym z Tatranem Preszów rozpoczął swój drugi obóz przygotowawczy Medyk Konin. Mistrzynie Polski w tym tygodniu trenować będą w Bardejowie.

Koninianki zmierzyły się w niedzielnym sparingu z Tatranem Preszów, ósmym obecnie zespołem I ligi słowackiej (najwyższej klasy rozgrywkowej). Mecz rozgrywany był w trzech tercjach po 30 minut. Pierwsza część spotkania zakończyła się remisem - po szybkim prowadzeniu Słowaczek do wyrównania doprowadziła Patrycja Balcerzak.

Później strzelały już tylko medyczki. W 39. i 43. minucie do siatki rywalek trafiła Nikol Kaletka, a po jednym golu dołożyła jeszcze Radosława Sławczewa i Karolina Majda. W ostatniej tercji na listę strzelczyń wpisały się jeszcze: Anna Gawrońska, Klaudia Łasicka i jeszcze raz Nikol Kaletka.

- Przeciwnik stawiał opór tylko przez pierwsze trzydzieści minut. Rywalki zagrały z dużą determinacją i zaskoczyły nas bramką strzeloną w pierwszych sekundach spotkania. Później ćwiczyliśmy już na spokojnie schematy taktyczne, nad którymi pracujemy. W dzisiejszym sparingu wystąpiły praktycznie wszystkie piłkarki. Pomału będziemy wprowadzać do gry zawodniczki, które są po kontuzjach. Mowa tu o Emily Dolan oraz Annie Zając – mówił po niedzielnym meczu oficjalnej stronie Medyka Konin trener Roman Jaszczak.

Sparing z Tatranem Preszów rozpoczął drugi obóz przygotowawczy koninianek. W tym tygodniu Medyk trenować będzie w Bardejowie. Podczas zgrupowania rozegra dwa mecze kontrolne z tamtejszym Partizanem.

Tatran Preszów - Medyk Konin 1:9 (26' Patrycja Balcerzak, 39', 43', 81' Nikol Kaletka, 42' Radosława Sławczewa, 54' Karolina Majda, 62', 76' Anna Gawrońska, 74' Klaudia Łasicka)

Medyk Konin: Monika Sowalska - Sandra Sałata (46' Weronika Helińska), Radosława Sławczewa, Krystyna Sikora (70' Patrycja Balcerzak), Klaudia Olejniczak, Natalia Chudzik (46' Klaudia Łasicka), Mariana Iwaniszyn, Patrycja Balcerzak (46' Karolina Majda), Julia Gawlak-Socka (46' Anna Zając), Nikol Kaletka, Anna Gawrońska.

źródło/fot.: medykkonin.pl