Dzisiaj jest sobota 24 lutego 2018, imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25775) SPORT FORUM FIRMY (5146) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-7 / -8oC
Jutropogoda
-5 / -9oC
Pojutrzepogoda
-6 / -8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Przetarg na budowę hangaru na kajaki został ... (22)Konin. Uczcili Dzień Przewodnika. PTTK oprowadziło ... (11)
jesteś tutaj: Strona głównaSportRojewski, Witczak i Wolski w Turze 1921. Dołączy d ...

Rojewski, Witczak i Wolski w Turze 1921. Dołączy do nich Górski?

Dodano: 13.02.2018 13:49
Źródło: LM.pl

Czterech piłkarzy Górnika Konin zostało już oficjalnie wypożyczonych do IV-ligowego Tura 1921 Turek. Lada moment dołączyć do nich może piąty.

W połowie stycznia oficjalna strona Górnika Konin informowała o odejściach pięciu zawodników. Z klubem pożegnać się mieli Bartosz Andrzejewski, Kamil Zieliński, Maciej Rojewski, Igor Witczak i Jakub Wolski. Jak się jednak okazuje, jest to tylko częściowa prawda - trójka ostatnich piłkarzy wciąż jest zawodnikami Górnika, ale wiosną reprezentować będzie barwy IV-ligowego Tura 1921 Turek na zasadzie wypożyczenia.

Cała trójka to jeszcze zawodnicy młodzi (najstarszy Maciej Rojewski ma 21 lat) i na razie ciężko im wywalczyć miejsce w podstawowym składzie Górnika. Mają za to szanse wspomóc walczącego o utrzymanie w IV lidze Tura 1921 Turek. Na początku lutego, po sparingu z Zielonymi Koźminek, chwalił ich trener Dawid Jóźwiak. - Byli naprawdę dużym plusem tego meczu.

Rojewski, Witczak i Wolski w Turze 1921 dołączą do Bartosza Kowalskiego, który w IV-ligowcu gra już od początku tego sezonu. - Dobrym przykładem dla nich może być Bartek Kowalski, który był bardzo mocnym punktem zespołu. Było widać, że na początku brakowało mu ogrania, ale z czasem nabierał pewności siebie i teraz gra na luzie. Zaraz wskoczy do Górnika i będzie grał w pierwszym składzie - oceniał już wcześniej trener Dawid Jóźwiak.

Piątym piłkarzem, który może zostać wypożyczony do Turku jest Andrzej Górski. Zimą defensywa Górnika została znacznie wzmocniona (do zespołu dołączył Robert Jędras, a z kontuzji wyleczył się Michał Marszałek), a już jesienią Górski miał problemy, by łapać się do kadry Górnika - obrońca wystąpił w ośmiu meczach (cztery razy w wyjściowym składzie), zaliczając niecałe 500 minut na boisku. Wobec zimowych transferów Górnika 22-latek musiałby jeszcze ciężej walczyć o miejsce w składzie.

Wszyscy wypożyczeni z Górnika piłkarze będą mogli sprawdzić się w barwach Tura 1921 już w najbliższą sobotę. Drużyna Dawida Jóźwiaka zagra wtedy w Kaliszu z KS Opatówek i Prosną Kalisz. 

źródło: gornikkonin.pl/własne



  • Rojewski, Witczak i Wolski w Turze 1921. Dołączy do nich Górski?
Który z zawodników ma największe szanse na powrót do Górnika?

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Fajna ta akcja z wypożyczeniami. Niech się ogrywają w 4 lidze i wracają mocniejsi!!!
Dodano: 13.02.2018 18:35    Przez: ~Ksg

KOMENTARZE

brawo chłopaki bo w Koninie będzie spadek...
Dodano: 13.02.2018 16:38    Przez: ~dery
Fuck off zryty łbie
Dodano: 13.02.2018 17:13    Przez: ~Ona
Fajna ta akcja z wypożyczeniami. Niech się ogrywają w 4 lidze i wracają mocniejsi!!!
Dodano: 13.02.2018 18:35    Przez: ~Ksg
Realnie najwieksze szanse ma Górski ale musi grać.
Dodano: 13.02.2018 18:38    Przez: ~Martuleczka
Przynajmniej nie doznają goryczy spadku ha ha
Dodano: 14.02.2018 17:42    Przez: ~ooo
Dobrze ze puszczają ich do 4 ligi, a nie nizej bo już by przepadli. Andrzej dużo graj i wracaj latem do GÓRNIKA!
Dodano: 13.02.2018 18:37    Przez: ~Kekesz
Zaatanawia mnie ostatnie zdanie,wobec wzmocnien gornika zawodnik musiałby jeszcze ciezej walczyc o miejsce w składzie,droga dedukcji idzie tam gdzie nie bedzie musiał ciezko walczyc,super motywacja i do podnoszenia wlasnych umiejetnosci
Dodano: 13.02.2018 18:55    Przez: ~Olo
Łatwiej mu przebić się w 4 lidze, niż w 3. Po drugie w środku pola Górnik ma teraz Śniega, Jędrasa, Ćwieka i Wesołowskiego, więc konkurencja naprawdę mocna. I po 3 mimo wszystko Andrzej ma największe szanse do powrotu do Górnika i gry w pierwszym składzie w kolejnym sezonie. Niestety Roju to jest zawodnik IV ligowy z nielicznymi przebłyskami na 3 ligę, a Witczak i Wolski nie mają szans przebicia w środku pola z Pianą, Antasem, Robakiem, a tym bardziej Tarasem.
Dodano: 13.02.2018 21:22    Przez: ~Analityk piłkarski
Nie chodzi mi o szanse przebicia ale ciezka prace w walce o miejsce w skladzie,bo idac tym tokiem myslenia to moze warto pojsc do a-klasy,tam bedzie jeszcze lzej musial pracowac na miejsce w składzie,a moze nawet nie bedzie trzeba byc na kazdym treningu,czyli wedlug ciebie jak wiem ze sa ode mnie w danej chwili lepsi w druzynie to zwalnia mnie to ze 100% pracy na treningu,ok wypadam z obiegu bo slabo trenuje,ci lepsi traca konkurencje i tez przestaja ciezko pracowac bo kto im zagrozi,super team bys zebral,powodzenia w analizach pilkarskich
Dodano: 13.02.2018 22:52    Przez: ~Do analityk
Bo to tak nie działa baranie. Same treningi to o kant dupy sobie możesz rozbic. Tu jest ważny rytm meczowy, warunki treningowe nigdy nie odzwierdziedlaja warunków meczowych. Co to za sztuka trenować z lepszymi i nawet nie być w 18 meczowej? Zero podnoszenia umiejętności, a do tego dochodzi brak wiary we własne możliwości co tylko powoduje zniżkę formy u młodego chłopaka.
Dodano: 13.02.2018 23:33    Przez: ~Laik
Kazdy trening ma byc jak mecz,100% motywacji i tyle
Dodano: 14.02.2018 10:59    Przez: ~Do laik
Dlatego powinna byc druga druzyna. Bylaby rywalizacja i jakis tam rytm meczowy, wprawdzie w nizszej klasie ale ze slabszymi tez trzeba umiec wygrac a przede wszystkim sie odpowiednio zmotywowac. Poza tym panie laik- jaki trening taki mecz wiec nie pisz ze trening nie jest wazny i mozna go rozbic o kant...
Dodano: 15.02.2018 15:32    Przez: ~Laik 2
Biorac pod uwage ze Gorski dołączył do drużyny miesiac później, to bedzie miał najtrudniej przebić się do 11 na pierwsze mecze ligowe. A w czwartej lidze zostalo jedynie 13 kolejek wiec za duzo może nie pograc. Ale to z jednej strony wina klubu, bo od poczatku roku w druzynie trenuja jedras snieg cwiek i wiadome bylo ze Gorski bedzie dopiero 4 wyborem wiec nie potrzebnie go tak dlugo trzymali. W styczniu pewnie mialby wiecej opcji.
Dodano: 14.02.2018 09:21    Przez: ~Kolo Toure
Który z zawodników ma największe szanse na powrót do Górnika?pytanie powinno brzmieć który z nich zechce wrócić do górnika?
Dodano: 14.02.2018 10:56    Przez: ~kibic
Pytanie powinno brzmieć który z zawodników wywalczy miejsce w 1 składzie po powrocie do Górnika. Bo to że oni wrócą to jest pewne, bo muszą wrócić.
Dodano: 14.02.2018 13:00    Przez: ~masa
a czemu muszą?
Dodano: 14.02.2018 14:29    Przez: ~ciekawy
bo w dalszym ciągu będą zawodnikami Górnika
Dodano: 14.02.2018 14:30    Przez: ~masa
a jak skończą się kontrakty?
Dodano: 14.02.2018 14:32    Przez: ~ciekawy
Nie no gorski na 3 ligę to się nie nadaje
Dodano: 14.02.2018 14:38    Przez: ~gh
Przeciez jeszcze nie tak dawno jak gral w LKS pisano ze to taki wielki talent i wrozono mu niesamwita kariere i co ????
Dodano: 14.02.2018 21:21    Przez: ~????
według transwermarkt najlepsze kwity ma witczak
Dodano: 14.02.2018 14:58    Przez: ~obserwator
Gorski to w paleniu fajek to może ma talent ale nie do piłki.a może by go tak upchnąć do jaroty do marcinka
Dodano: 14.02.2018 21:41    Przez: ~gh
Ty masz talent tylko nie wiem do czego. W każdym meczu, ewentualnie połowie w której grał Górnik wygrywał lub remisował. Ale co tam hejtować łatwo. Sam wejdź na boisko i graj złamasie.
Dodano: 16.02.2018 18:31    Przez: ~Love Górnik
1 z 2
12>>