Dzisiaj jest niedziela 20 maja 2018, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (26015) SPORT FORUM FIRMY (5178) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO

20 / 11oC
19 / 13oC
17 / 12oC

Kto pomoże podwieźć „staruszka” na targi sprzętu p ... (12)Medyk wygrał z UKS SMS Łódź, ale wicemistrzem jesz ... (8)
jesteś tutaj: Strona głównaSportOrzeł Osiecza awansował do półfinałów. Powalczą o ...

Orzeł Osiecza awansował do półfinałów. Powalczą o II ligę

Dodano: 13.02.2018 14:28

Ostatni mecz rundy zasadniczej rozegrali w miniony weekend siatkarze III-ligowego Orła ReklamowyGadżet Osiecza. Drugie miejsce w tabeli dało im awans do półfinału.

Debiutujący w III lidze Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza mierzył się w ostatniej kolejce III ligi z UKS 9 Leszno, aktualnym wicemistrzem Wielkopolski. Mecz ten miał zdecydować, który z zespołów zajmie na koniec rundy zasadniczej drugie miejsce i awansuje do półfinału. W spotkaniu nie brakowało emocji, a siatkarze musieli rozegrać aż pięć setów.

Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza dwukrotnie tracił prowadzenie. Pierwszy set goście wygrali 25:18, ale w drugim gospodarzom udało się wyrównać. Trzecia część spotkania znów należała do Orła, który wygrał 28:26. Czwarty set przyniósł ponowne wyrównanie po wygranej UKS 9 Leszno 25:19. Decydujący o zwycięstwie i awansie piąty set wygrali siatkarze z Osieczy 15:13.

Dzięki wygranej Orzeł zajął ostatecznie drugie miejsce w tabeli III ligi gr. II z dorobkiem 27 punktów i awansował do półfinału. Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza zmierzy się w nim z Notecią Czarnków - zwycięzcą grupy I. Pierwsze spotkanie odbędzie się 3 marca. Zwycięzca półfinału wywalczy awans do finału i jednocześnie awans do turnieju półfinałowego na szczeblu centralnym o awans do II ligi.

Jeżeli Orłowi ReklamowyGadżet udałoby się wywalczyć awans do II ligi, byłby to już trzeci zespół z regionu konińskiego występujący na poziomie centralnym po Wilkach Wilczyn i SPS Konspol Słupca.

UKS 9 Leszno - Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza 2:3 (18:25, 25:23, 26:28, 25:19, 13:15).