LM.plSportDwa punkty dla SPS Konspol Słupca. Pokonali SMS PZPS II Spała

Dwa punkty dla SPS Konspol Słupca. Pokonali SMS PZPS II Spała

Pięć setów rozegrali w sobotę siatkarze SPS Konspol Słupca. Powrót do ligowych zmagań okazał się dla nich szczęśliwy - słupczanie pokonali u siebie SMS PZPS II Spała 3:2.

Słupczanie powrócili do ligowych zmagań po blisko miesięcznej ligowej przerwie. Pierwsze spotkanie, choć rozgrywane oficjalnie na własnym terenie, siatkarze ze Słupcy musieli zagrać poza swoim miastem - w niedalekim Kowalewie. Rywalem beniaminka był ósmy zespół tabeli SMS PZPS II Spała.

I choć rywale byli teoretycznie słabsi, sprawili słupczanom trochę problemów. Pierwszy set wygrali właśnie goście 25:20. W drugiej części spotkania SPS Konspol udało się wyrównać po wygranej 25:18. Po trzecim secie SMS PZPS II Spała znów wyszła na prowadzenie, ale gospodarzom znów udało się odrobić straty i wygrać czwarty set 25:20. W decydującym, piątym secie SPS Konspol zwyciężyło 15:13, a w całym meczu triumfowało 3:2.

Dzięki tej wygranej słupczanie wciąż liczą się w walce o czołową czwórkę tabeli II ligi. SPS Konspol zapewnił już sobie miejsce w play-offach, ale pierwsze cztery miejsca gwarantują spotkanie się w I rundzie z rywalem teoretycznie słabszym. Obecnie beniaminek ze Słupcy zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji ze stratą jednego oczka do czwartej Skry II Bełchatów.

Do końca rundy zasadniczej pozostały dwie kolejki. Najbliższa z nich - 3 marca. SPS Konspol podejmie wtedy PGE Skra II Bełchatów.

SPS Konspol Słupca - SMS PZPS II Spała 3:2 (20:25, 25:18, 23:25, 25:20, 15:13)