Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21337) SPORT FORUM FIRMY (5244) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO

11 / 8oC

Radni miast i gmin będą decydować o przyszłości ma ... (15)Kochowo. Wypadek trzech samochodów osobowych we mg ... (17)

Na strachu się skończyło. Zmiennicy uratowali mecz Sokołowi

Dodano: 17.03.2018 19:40

Blisko niespodzianki było w sobotę w Kleczewie podczas pierwszego meczu Sokoła w rundzie wiosennej. Aż do 77. minuty GKS Przodkowo prowadził 1:0.

-3 stopnie na termometrze, ok. -10 stopni temperatury odczuwalnej i porywisty, arktyczny wiatr - w takich warunkach musieli w sobotę rozegrać swój pierwszy mecz rundy, tylko z nazwy, wiosennej piłkarze Sokoła Kleczew. W składzie desygnowanym przez trenera Tomasza Bekasa niespodzianek nie było. Pierwszy ligowy mecz w wyjściowym składzie rozegrał Jakub Dębowski. Powracający po długotrwałej kontuzji kapitan Sokoła posadził na ławce Jakuba Groszkowskiego.

Więcej kartek, niż goli

Ten sam Dębowski, który w piłkę w ostatnich miesiącach grał raczej sporadycznie, zawstydził w pierwszej połowie większość swoich kolegów z drużyny. Jako jedyny potrafił stworzyć jakiekolwiek zagrożenie pod bramką rywali. Najpierw w ósmej minucie po zagraniu Jakuba Antosika uderzenie Dębowskiego sparował bramkarz rywali, a w 40. minucie piłka po strzale kapitana kleczewian przeleciała tuż nad poprzeczką.

W pierwszej połowie piłkarze częściej oglądali kartki, niż strzelali gole. Gra była ostra, GKS Przodkowo nie przebierał w srodkach, próbując zatrzymać Sokoła. Ale był skuteczny - oprócz dwóch sytuacji Dębowskiego gospodarze nie byli w stanie skleić żadnej akcji na połowie gości.

A przyjezdni w 29. minucie zaskoczyli. Prostopadłe podanie od Piotra Ruszkula dotarło do Krzysztofa Bułki. Pozyskany zimą z Gwardii Koszalin napastnik w sytuacji sam na sam się nie pomylił i, niespodziewanie, GKS Przodkowo wyszedł na prowadzenie.

Zmiennicy ratują mecz

Po ostatnim zimowym sparingu trener Tomasz Bekas mocno krytykował swoich zmienników. W sobotę musiał im dziękować po tym, jak uratowali dla Sokoła mecz. Po przerwie szkoleniowiec kleczewian rzucił na boisko wszystkie siły ofensywne, jakie posiadał na ławce: Jana Paczyńskiego, Jakuba Groszkowskiego, Arkadiusza Bajerskiego i Michała Wolinowskiego, przesuwając jednocześnie na środek ataku Jakuba Antosika. To zadziałało.

Najpierw w 77. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakuba Dębowskiego ze skraju pola karnego przymierzył Jan Paczyński. Dwie minuty później z prawej strony dograł Wolinowski, w szesnastkę wpadł Antosik i było 2:1. Co prawda w ostatniej akcji spotkania goście mieli jeszcze idealną okazję, by wyrównać, ale przestrzelili i trzy punkty zostały w Kleczewie.

Dorobek punktowy Sokoła wzrósł do 34 oczek. Zespół Tomasza Bekasa utrzymał szóste miejsce w tabeli, a kolejny mecz zagra za tydzień na wyjeździe z Elaną Toruń.

Sokół Kleczew - GKS Przodkowo 2:1 (77' Jan Paczyński, 79' Jakub Antosik - 29' Krzysztof Bułka)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski - Arkadiusz Widelski, Mikołaj Pingot, Mateusz Majewski, Michał Kozajda (74' Michał Wolinowski), Wojciech Antczak (58' Jakub Groszkowski), Tomasz Kowalczuk, Joshua Balogun (46' Jan Paczyński), Jakub Antosik, Jakub Dębowski, Łukasz Cichos (71' Arkadiusz Bajerski).

GKS Przodkowo: Patryk Kamola - Jacek Jadanowski, Piotr Ruszkul, Roman Zalow, Adam Gołuński (63' Oskar Zmysłowski), Paweł Rzepnikowski, Daniel Górski, Marcin Budnik, Łukasz Cyruk (82' Kewin Wesołowski), Mateusz Jagiełło, Krzysztof Bułka.