LM.plSportZrobili to! Orzeł Osiecza wygrał w Czarnkowie i jest w finale III ligi!

Zrobili to! Orzeł Osiecza wygrał w Czarnkowie i jest w finale III ligi!

Drugi pięciosetowy bój, ale tym razem zwycięski, mają za sobą siatkarze Orła ReklamowyGadżet Osiecza. W Czarnkowie drużyna Sławomira Woźniaka pokonała tamtejszą Noteć i awansowała do finału III ligi!

W pierwszym spotkaniu obu zespołów Noteć pokonała Orła ReklamowyGadżet Osiecza 3:2. W rewanżu beniaminek III ligi musiał więc zwyciężyć w trzech lub czterech setach albo rezultatem 3:2. W tym ostatnim wypadku o awansie decydowałyby tzw. małe punkty (czyli bilans punktów zdobytych w poszczególnych setach w obu spotkaniach).

I ten najbardziej skomplikowany wariant ostatecznie miał miejsce. W dwóch pierwszych setach dominowali goście z Osieczy, zwyciężając dwukrotnie 25:22. Podobnie, jak w pierwszym spotkaniu, również w rewanżu drużyna Sławomira Woźniaka nie potrafiła postawić kropki nad ,,i" i pozwoliła rywalom odrobić straty.

Trzeciego seta Noteć Czarnków wygrała 25:23, a czwartego - 25:21. Wynik meczu 2:2 oznaczał, że o losach spotkania, dwumeczu, awansu do finału III ligi i turnieju półfinałowego o II ligę zadecyduje zaledwie jeden set. Noteć musiała go wygrać, bo miała gorszy bilans małych punktów i w przypadku zwycięstwa Orła ReklamowyGadżet jakimkolwiek rezultatem to drużyna z Osieczy wygrywała cały dwumecz.

Pomimo porażki w dwóch poprzednich setach Orzeł ReklamowyGadżet odwrócił losy dwumeczu i w piątym secie zwyciężył 15:10. To dało zespołowi z Osieczy wygraną w półfinale dzięki małym punktom - 216:201. Orzeł ReklamowyGadżet awansował do finału III ligi i turnieju półfinałowego o II ligę.

W finałowym meczu o mistrzostwo III ligi Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Joker Piła - Kaniasiatka Gostyń. W pierwszym spotkaniu pilanie pokonali gostynian 3:1, rewanż zaplanowany jest na niedzielę. Dwumecz finałowy rozegrany zostanie 24 marca i 7 kwietnia.

Awans do finału III ligi dał jednocześnie Orłowi ReklamowyGadżet awans do turnieju półfinałowego o wejście do II ligi. Zespół z Osieczy zmierzy się w nim z zespołami z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. Turniej półfinałowy odbędzie się od 27 do 29 kwietnia. Dokładny skład turniejów półfinałowych znany będzie gdy zakończą się wszystkie rozgrywki wojewódzkie.

Noteć Czarnków - Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza 2:3 (22:25, 22:25, 25:23, 25:21, 10:15).