LM.plSportPrzegrana na koniec rundy zasadniczej. Za tydzień play-offy

Przegrana na koniec rundy zasadniczej. Za tydzień play-offy

Nie było rewanżu za pierwszy mecz. SPS Konspol Słupca drugi raz w tym sezonie przegrał z UKS Mickiewicz Kluczbork 0:3 i na koniec rundy zasadniczej uplasował się na piątym miejscu w tabeli.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej SPS Konspol Słupca grał na wyjeździe z wiceliderem - UKS Mickiewicz Kluczbork. W pierwszym meczu słupczanie ulegli drużynie z Kluczborka 0:3. W drugim musieli wygrać, by być pewnym utrzymania czwartego miejsca w tabeli na koniec rundy zasadniczej.

To się jednak nie udało. SPS Konspol drugi raz w sezonie gładko przegrał z UKS Mickiewicz 0:3. W dwóch pierwszych setach słupczanie przegrywali wysoko - do siedemnastu i do trzynastu punktów. Wyrównaną walkę nawiązali dopiero w trzeciej części spotkania, ale i ten set zakończył się zwycięstwem siatkarzy z Kluczborka 25:23.

Jednocześnie w innym sobotnim starciu PGE Skra II Bełchatów pokonał 3:0 MKS Kalisz i to właśnie zespół z Bełchatowa zajął czwarte miejsce na koniec rundy zasadniczej. SPS Konspol z dorobkiem 31 punktów uplasował się na miejscu piątym.

Koniec rundy zasadniczej II ligi nie oznacza oczywiście końca sezonu. Teraz przed SPS Konspol Słupca walka w play-offach o awans do turnieju półfinałowego. W I rundzie słupczanie zagrają z czwartą drużyną, czyli PGE Skra II Bełchatów. Pierwszy mecz odbędzie się w Słupcy 24 marca, a rewanż 7 kwietnia w Bełchatowie. W przypadku remisu po dwóch spotkaniach o awansie do II rundy rozstrzygać będzie trzeci mecz rozgrywany 8 kwietnia.

UKS Mickiewicz Kluczbork - SPS Konspol Słupca 3:0 (25:17, 25:13, 25:23)