LM.plSportKamiński wrócił do reprezentacji Polski. Zagrał w meczu z Nigerią

Kamiński wrócił do reprezentacji Polski. Zagrał w meczu z Nigerią

90 minut zaliczył Marcin Kamiński w towarzyskim starciu reprezentacji Polski z Nigerią. To pierwszy występ koninianina po ponad czterech latach przerwy od kadry.

Selekcjoner Adam Nawałka w towarzyskim starciu z reprezentacją Nigerii testował kilku nowych zawodników oraz piłkarzy szerokiej kadry. Wśród nich znalazł się koninianin Marcin Kamiński. Zawodnik VfB Stuttgart znalazł się w wyjściowym składzie biało-czerwonych i spędził na boisku całe spotkanie.

Miał również udział w jedynej bramce, która padła w meczu, a którą strzeliła reprezentacja Nigerii. W 60. minucie w pole karne Polaków wpadł Victor Moses. Nigeryjczyk mijał Kamińskiego, ten zbyt późno cofnął nogę, prokurując kontakt. Moses z tego skorzystał, upadając na murawę, a sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił sam poszkodowany.

Polacy przegrali 0:1. Dla Kamińskiego był to powrót do kadry po ponad czterech latach przerwy. Ostatni raz w polskiej reprezentacji wychowanek Aluminium Konin zagrał w w listopadzie 2013 roku w zremisowanym spotkaniu ze Słowacją. Mecz z Nigerią był piątym występem Kamińskiego w narodowej reprezentacji.

Polska - Nigeria 1:0 (61' Victor Moses)

Polska: Łukasz Fabiański (46' Bartosz Białkowski) - Łukasz Piszczek (46' Artur Jędrzejczyk), Kamil Glik, Marcin Kamiński, Przemysław Frankowski (86' Tomasz Kędziora), Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty (18' Jacek Góralski), Rafał Kurzawa, Dawid Kownacki (72' Arkadiusz Milik), Robert Lewandowski (67' Jakub Świerczok), Piotr Zieliński.