Dzisiaj jest niedziela 15 lipca 2018, imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25410) SPORT FORUM FIRMY (5194) PRACA (96) KINA IMPREZY WIDEO

20 / 16oC
24 / 18oC
23 / 19oC

Udawali, że grają w piłkę nożną. Mistrzostwa Świat ... (5)Ślesin. Hip-hopowe święto na plaży. Tłumy na EXTRE ... (18)
jesteś tutaj: Strona głównaSportMedyk nastrzelał bramek beniaminkowi, ale strat ni ...

Medyk nastrzelał bramek beniaminkowi, ale strat nie odrobił

Dodano: 21.04.2018 23:25

Pięć bramek strzeliły w sobotę Sportowej Czwórce Radom. Wynik okazały, choć przez 40 minut koninianki męczyły się, by otworzyć listę strzelczyń.

Sportowa Czwórka Radom, choć plasująca się na samym dnie tabeli Ekstraligi, już niejednej wyżej notowanej drużynie napsuła krwi. W sobotę mocno wymęczyła też Medyka Konin, który przez większą część pierwszej połowy nie mógł sforsować defensywy drużyny przyjezdnej. A radomianki miały nawet świetną okazję, by wyjść na prowadzenie. W 30. minucie w polu karnym faulowana była Angelika Grzywna, ale piłkę po uderzeniu Aleksandry Szydło z jedenastego metra zatrzymała Monika Sowalska.

W 40. minucie medyczki wyszły na prowadzenie i od tej chwilio gra mistrzyń Polski uległa dużej zmianie. Wynik otworzyła Anna Gawrońska. Po zagraniu z lewej strony boiska kapitan Medyka przelobowała bramkarkę Sportowej Czwórki.

Do przerwy więcej bramek już nie padło, ale po zmianie stron medyczki kontynuowały strzelanie. W 46. minucie rajd prawą flanką przeprowadziła Krystyna Sikora, piłkę w polu karnym zagrała jeszcze Gawrońska, a prowadzenie Medyka podwyższyła Natalia Pakulska. W 61. minucie asystowała już z drugiej strony boiska Chudzik, a na 3:0 trafiła Krystyna Sikora.

Wynik medyczki ustaliły w samej końcówce. Najpierw mocne uderzenie sprzed pola karnego posłała Natalia Chudzik i, przełamując ręce bramkarki z Radomia, trafiła na 4:0. Chwilę później dośrodkowanie w pole karne posłała Anna Gawrońska, a głową piłkę do siatki skierowała Karolina Majda, ustalając wynik starcia na 5:0.

Zwycięstwo pozwoliło koniniankom utrzymać drugie miejsce w tabeli, ale strata do Górnika Łęczna nie zmalała. Choć było blisko - łęcznianki do 85. minuty remisowały w Wałbrzychu z tamtejszym AZS PWSZ, ale ostatecznie Górnik wygrał 3:2 i zachował sześć oczek przewagi na Medykiem. Już w najbliższą środę oba zespoły zmierzą się ze sobą w hicie Ekstraligi i ostatnim meczu sezonu zasadniczego.

Medyk Konin - Sportowa Czwórka Radom 5:0 (40' Anna Gawrońska, 46' Natalia Pakulska, 61' Krystyna Sikora, 87' Natalia Chudzik, 90' Karolina Majda)

Medyk Konin: Monika Sowalska - Krystyna Sikora, Radosława Sławczewa, Klaudia Olejniczak, Nicole Zając, Sandra Sałata (Weronika Helińska), Natalia Pakulska (Karolina Majda), Mariana Iwanyszyn (46' Patrycja Balcerzak), Natalia Chudzik, Nikol Kaletka (46' Klaudia Łasicka), Anna Gawrońska.

Sportowa Czwórka Radom: Izabela Wicik - Kinga Szymczyk, Aleksandra Zielińska, Natalia Stasikowska (58' Paulina Sobczak), Aleksandra Szydło, Monika Płóciennik, Julia Bińkowska, Anna Golian (60' Karolina Mućka), Izabela Tracz, Angelika Grzywna, Aleksandra Dobrowolska.