LM.plSportLicznik cały czas bije. To już dziesiąty mecz bez porażki Tura 1921

Licznik cały czas bije. To już dziesiąty mecz bez porażki Tura 1921

Kolejne zwycięstwo w IV lidze zanotował Tur 1921 Turek. Wygrana 2:0 nad Białym Orłem Koźmin Wlkp. przedłużyła serię bez porażki turkowian do dziesięciu spotkań.

Sobotnie spotkanie Tura 1921 z Turek z czternastym w tabeli Białym Orłem Koźmin Wlkp. rozstrzygnęło się praktycznie w pierwszym kwadransie meczu. Już w dziesiątej minucie bramkę dla zespołu Dawida Jóźwiaka strzelił Maciej Rojewski. Zaledwie pięć minut później było już 2:0, a wynik podwyższył Dmytro Towstopiat.

W kolejnych minutach kibice bramek już nie oglądali, były natomiast... czerwone kartki. Za drugi żółty kartonik boisko w doliczonym czasie meczu opuścić musiał zawodnik gości Mikołaj Leoniak. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem Tura 1921.

Było to już dziesiąte z rzędu spotkanie turkowian bez porażki w lidze. Drużyna Dawida Jóźwiaka co prawda wciąż plasuje się na ósmym miejscu w tabeli IV ligi, ale dorobkiem punktowym dogoniła już siódmą Polonię 1912 Leszno. Kolejny mecz w przyszłą sobotę - Tur 1921 zmierzy się na wyjeździe z Kanią Gostyń.

Tur 1921 Turek - Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 2:0 (10' Maciej Rojewski, 15' Dmytro Towstopiat)

Tur 1921 Turek: Łukasz Szymański - Maciej Rojewski, Kuba Młynarski, Krystian Przybylak, Adrian Fret, Piotr Bieniek, Igor Witczak (58' Jakub Wolski), Daniel Błaszczyk (60' Przemysław Kaczmarek), Michał Ignaczak, Dmytro Towstopiat (85' Kacper Kwapisz), Bartosz Grabowski (68' Szymon Izydorczyk).