LM.plSportOOM: Ostatni turniej za nami, najlepszym klubem - KKSz Konin!

OOM: Ostatni turniej za nami, najlepszym klubem - KKSz Konin!

Drużynowy turniej szpady zakończył pierwszą część Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Koninie. W klasyfikacji klubowej pierwsze miejsce wywalczył Koniński Klub Szermierczy!

W sobotę w Ośrodku Szermierczym rozegrany został turniej drużynowy w szpadzie. Rywalizację dziewcząt wygrała drużyna RMKS Rybnik, pokonując w finale Muszkietera Gliwice I 45:37. Brązowe medale wywalczyli reprezentanci Piasta Gliwice, którzy w walkach o trzecie miejsce pokonali Bytomskie Towarzystwo Szermiercze 45:42.

W turnieju chłopców najlepsi okazali się szpadziści PKSzerm Warszawa, którzy w finale wygrali z MKD Olimp Lubin 45:35. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna RMKS Rybnik I, pokonując Kolejarza Wrocław 45:42.

Rywalizacja szermierzy w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych trwała w Koninie od poniedziałku. W tym czasie rozegrano sześć turniejów (indywidualnych i drużynowych) w trzech broniach: szabli, florecie i szpadzie. Na planszach konińskiego Ośrodka Szermierczego wystąpiło łącznie ponad 250 zawodników z niemal 50 klubów z całej Polski.

W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży prowadzona jest również klasyfikacja klubów i województw. W tym pierwszym zestawieniu najlepsi okazali się gospodarze. KKSz Konin zgromadził na swoim koncie 125 punktów i okazał się najlepszym klubem spośród wszystkich startujących w olimpiadzie w ramach zmagań szermierczych. Drugie miejsce wywalczył AZS AWF Warszawa, a trzecie - RMKS Rybnik.

W klasyfikacji województw Wielkopolska uplasowała się na drugim miejscu. Złote medale odebrali reprezentanci województwa śląskiego, a brązowe - zawodnicy z województwa mazowieckiego.

W sobotę zakończone zostały zmagania szermierzy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, ale impreza jeszcze w maju wróci do Konina. W ostatni weekend rozpocznie się rywalizacja w boksie.