LM.plSportJest przełamanie, Bartosz Kowalski strzelił decydującą bramkę

Jest przełamanie, Bartosz Kowalski strzelił decydującą bramkę

Po dwóch porażkach z rzędu Tur 1921 Turek przełamał się i wygrał na wyjeździe z Rawią Rawicz. Decydującego gola strzelił Bartosz Kowalski.

Dla zespołu Dawida Jóźwiaka starcie w Rawiczu było bardzo ważne. Po dwóch porażkach z rzędu rywale w walce o utrzymanie zaczęli znów uciekać turkowianom i kolejny przegrany mecz mógł powiększyć straty turkowian do zbyt dużych rozmiarów. Beniaminek IV ligi zdołał się jednak przełamać i zwyciężył w Rawiczu.

Już w pierwszej połowie goście mieli przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować zdobyczami bramkowymi. Pierwszy gol padł dopiero po zmianie stron. W 67. minucie wynik spotkania otworzył Bartosz Kowalski. Jak się później okazało była to jedyna bramka w tym meczu. Tur 1921 Turek pokonał Rawię 1:0 i wywalczył trzy punkty.

Rywale turkowian jednak również nie odpuszczają - swoje mecze solidarnie wygrały zespoły LKS Gołuchów i Polonii 1912 Leszno. Tur 1921 bez zmian zajmuje ósme miejsce w tabeli ze stratą trzech oczek do leszczynian i sześciu do zespołu z Gołuchowa. Następny mecz w przyszłą sobotę - Tur 1921 podejmie Obrę Kościan.

Rawia Rawicz - Tur 1921 Turek 0:1 (67' Bartosz Kowalski)

Tur 1921 Turek (skład wyjściowy): Dariusz Brzostowski - Maciej Rojewski, Mikołaj Czajka, Szymon Izydorczyk, Krystian Przybylak, Adrian Fret, Kuba Młynarski, Maciej Maliński, Igor Witczak, Bartosz Kowalski, Bartosz Grabowski.