LM.plSportPierwsza porażka Kotwicy u siebie wiosną. Antosik bohaterem!

Pierwsza porażka Kotwicy u siebie wiosną. Antosik bohaterem!

W samej końcówce sobotniego starcia z Kotwicą Kołobrzeg trzy punkty Sokołowi Kleczew zapewnił Jakub Antosik. Dzięki temu kleczewianie są już tuż za ligowym podium.

Sokół w sobotę mierzył się z drużyną, która wiosną na swoim terenie zanotowała komplet punktów. Kleczewianie po zimowej przerwie na obcych stadionach spisywali się natomiast bardzo słabo, wszystko więc wskazywało na to, że to Kotwica będzie cieszyć się z kompletu punktów po końcowym gwizdku.

Tymczasem Sokół sprawił niespodziankę i został pierwszym zdobywcą Kołobrzegu wiosną. Bohaterem drużyny Tomasza Bekasa został Jakub Antosik, który w 85. minucie strzelił zwycięską bramkę. Kleczewianie wygrali 1:0 i dopisali do swojego dorobku trzy punkty.

Punkty ważne, bo dające Sokołowi awans w tabeli III ligi i to aż o dwie pozycje. Kleczewianie wyprzedzili Kotwicę i zrównali się dorobkiem punktowym z KKS 1925 Kalisz, ale lepszy bilans bramek w lidze daje Sokołowi obecnie czwarte miejsce w klasyfikacji. Do podium piłkarze z Kleczewa tracą obecnie aż osiem punktów, ale mają jednocześnie jeden mecz rozegrany mniej.

Kolejne spotkanie Sokół rozegra w przyszłą sobotę. W Budzisławiu Kościelnym kleczewianie podejmą Świt Skolwin.

Kotwica Kołobrzeg - Sokół Kleczew 0:1 (85' Jakub Antosik)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Michał Wolinowski, Mikołaj Pingot, Mateusz Majewski, Arkadiusz Widelski, Tomasz Kowalczuk, Wojciech Antczak (85' Jakub Groszkowski), Jakub Dębowski, Jan Paczyński (90' Tomasz Koziorowski), Jakub Antosik, Łukasz Cichos (73' Joshua Balogun).

źródło: sokol.kleczew.pl