Dzisiaj jest sobota 15 grudnia 2018, imieniny: Niny, Celiny, Krystiany WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21327) SPORT FORUM FIRMY (5269) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO

2 / -1oC

Grodziec. Mieszkańcy kolędowali na świątecznym kie ... (8)Kleczew. Siatkonoga na najwyższym poziomie zagości ... (0)

Rozbici w jedenaście minut. Lech II Poznań - Sokół Kleczew 3:0

Dodano: 16.05.2018 19:10

Lech II Poznań przerwał kiepską serię meczów z Sokołem Kleczew i w środę, w zaległym meczu osiemnastej kolejki pokonał drużynę Tomasza Bekasa 3:0. Wszystkie bramki padły w przeciągu zaledwie jedenastu minut.

To były trzy szybkie ciosy zawodników ze stolicy Wielkopolski. Już w dwunastej minucie piłka po ładnym uderzeniu Jakuba Modera powędrowała tuż przy słupku kleczewskiej bramki i Lech II prowadził 1:0. Poznaniacy podwyższyli zaledwie trzy minuty później. Po zagraniu za plecy obrońców Sokoła piłka spadła na ósmy metr. Złapać chciał ją Hubert Świtalski, ale po zrobieniu kilku kroków bramkarz gości zawahał się i stanął. Wykorzystali to poznaniacy - po zagraniu z lewej strony piłkę klatką piersiową do siatki wepchnął Arkadiusz Kaczmarek.

Jeszcze przed przerwą wynik meczu ustalił Dariusz Dudka. Doświadczony pomocnik przepięknie uderzył z dystansu, idealnie znajdując lukę pomiędzy Hubertem Świtalskim, a poprzeczką bramki Sokoła. Mecz był praktycznie rozstrzygnięty.

Kleczewianie w środę nie byli w stanie rywalizować z rezerwami Kolejorza. Zespół Tomasza Bekasa musiał jednak stawić czoła silnemu rywalowi. W składzie Lecha II znaleźli się m.in. Thomas Rogne, Vernon de Marco, Nicklas Barkroth, Elvir Koljić czy Oleksij Khobłenko - wszyscy grający mniej lub więcej w pierwszej drużynie Kolejorza. Dla kleczewian był to ponadto ósmy mecz w przeciągu 25 dni. Już niemal miesiąc drużyna Tomasza Bekasa gra i w weekend, i w środku tygodnia.

Najlepszą okazję na gola Sokół miał w 64. minucie. Wtedy z lewej strony uderzył Jan Paczyński. Piłka przeleciała tuż przy słupku poznańskiej bramki, akcji nie zdołał również zamknąć Arkadiusz Bajerski. W drugiej połowie podwyższyć mógł również Lech II, ale najlepszą sytuację zmarnował Elvir Koljić. Bośniak dobijał strzał Jakuba Modera, ale piłka trafiła jedynie w słupek bramki Sokoła.

Mecz zakończył się zwycięstwem Lecha II Poznań 3:0. Sokół spadł na piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 51 punktów. Taki sam dorobek mają czwarte rezerwy Kolejorza i szósty KKS 1925 Kalisz. Najlepszy bilans meczów bezpośrednich mają jednak właśnie poznaniacy.

Kolejne spotkanie Sokoła już w najbliższą sobotę. Kleczewianie podejmą Świt Skolwin.

Lech II Poznań - Sokół Kleczew 3:0 (12' Jakub Moder, 15' Arkadiusz Kaczmarek, 23' Dariusz Dudka)

Lech II Poznań: Bartosz Mrozek - Jan Andrzejewski, Thomas Rogne, Vernon De Marco, Dariusz Dudka, Nicklas Barkroth (62' Oskar Nowak), Jakub Moder, Tomasz Kaczmarek (74' Szymon Zalewski), Jakub Pawlicki (80' Mateusz Skrzypczak), Arkadiusz Kaczmarek, Oleksiy Khoblenko (46' Elvir Koljić).

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski - Michał Wolinowski, Mikołaj Pingot, Mateusz Majewski, Tomasz Koziorowski, Tomasz Kowalczuk, Wojciech Antczak (68' Jakub Groszkowski), Jakub Dębowski, Joshua Balogun (46' Arkadiusz Bajerski), Jan Paczyński, Jakub Antosik (88' Dominik Jesiołowski).

Dlaczego Zarząd Sokoła godzi się na taki termin mając tak szczupłą kadrę i grając co trzy dni. Przecież to z winy Lecha mecze były przekładane . Trzeba było wynegocjować termin po sezonie . Daliście Lechowi możliwość wystawienia silnej jedenastki z sześcioma zawodnikami pierwszego zespołu. Istny brak profesjonalizmu . Szkoda tylko chłopaków ponieważ nieźle zagrali szczególnie w drugiej połowie. Tyle na temat !!!!
Dodano: 16.05.2018 19:38    Przez: ~xyz
Mistrzu Ksg, ale jest jedna różnica... My możemy dostawać baty, ponieważ punktowo stać nas na to :) Możemy klepować do końca sezonu. U was w ksg jedna kolejna następna porażka co oznacza ? Ariiii wederczi mój drogi i wyjazdy na meczyki w niższej lidze.
Dodano: 16.05.2018 23:30    Przez: ~Era
W kleczewie przynajmniej coś grają i wstydu nie przynoszą. Za górnika 10 zł żeby obejrzeć padakę to już szczyt
Dodano: 17.05.2018 01:39    Przez: ~Lolek