Dzisiaj jest czwartek 20 czerwca 2019, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20048) SPORT FORUM FIRMY (5338) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 19oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
22 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski wraca do Konina! Medyk wygrywa po ra ... (20)Konin. Na warsztatach pracowali nad nową strategią ... (12)

Ekstraliga boksu. Damian Wiśniewski dał zwycięstwo Wielkopolsce!

Dodano: 13.06.2018 15:46
Źródło: LM.pl

Kolejne zwycięstwo w Ekstralidze Boksu Olimpijskiego zanotowała Wielkopolska Drużyna Bokserska. W Lublinie zespół z trzema koninianami w składzie pokonał 12:11 tamtejszy Olimp. 

Zaledwie tydzień po ostatnim wygranym meczu z Dolnym Śląskiem w Koninie Wielkopolska Drużyna Bokserska wyruszyła do Lublina na spotkanie z tamtejszym Olimpem. W składzie Wielkopolan znalazło się trzech pięściarzy z Konina: Marcin Hejosz (Copacabana), Tomasz Spychalski (Zagłębie) i Damian Wiśniewski (Zagłębie). W spotkaniu nie wystąpił natomiast Mateusz Goiński. Pięściarz Zagłębia Konin w weekend walczył bowiem w barwach reprezentacji Polski w meczu z Turkami i wygrał swoją walkę.

Jako pierwszy na ringu w Lublinie zaprezentował się walczący w kat. 56 kg Marcin Hejosz. Koninianin bez problemu zdominował Mariusza Kocha i zwyciężył jednogłośnie na punkty. W czterech kolejnych pojedynkach wygrywali: Adrian Kowal (Olimp Lublin), Damian Durkacz (Olimp Lublin), Karol Łapawa (Wielkopolska Drużyna Bokserska) i Sebastian Rembecki (Olimp Lublin).

Następnie na ringu zaprezentował się Tomasz Spychalski. Pięściarz Zagłębia Konin przegrał 0:3 z Michałem Łoniewskim, a chwilę później przed poddanie Michałowi Soczyńskiemu uległ kolejny zawodnik z Wielkopolski - Miłosz Rogalka. To oznaczało, że w całym meczu rezultat wynosił 10:10.

W ostatniej walce mierzyć mieli się wicemistrz Polski seniorów Adam Kulik i pięściarz Zagłębia Konin Damian Wiśniewski. Pojedynek ten miał decydować, która drużyna ostatecznie zwycięży w meczu. W drugiej rundzie Wiśniewski trafił Kulika, ten upadł na deski i był liczony. Zawodnik Olimpu miał poważne problemy z utrzymaniem równowagi i choć sędzia dopuścił go do walki, chwilę później pojedynek poddany został przez narożnik Kulika. 

A to oznaczało, że Damian Wiśniewski wygrał nie tylko swoją walkę, ale również cały mecz dla Wielkopolskiej Drużyny Bokserskiej. Zespół z Wielkopolski pozostał jedyną niepokonaną ekipą w całej Ekstralidze Boksu Olimpijskiego. 

Kolejny mecz już w najbliższą sobotę. Wielkopolska Drużyna Bokserska zmierzy się na wyjeździe z Dolnym Śląskiem.

Olimp Lublin - Wielkopolska Drużyna Bokserska 11:12
kat. 56 kg: Mariusz Koch (Olimp Lublin) - Marcin Hejosz (Copacabana Konin) 0:3
kat. 60 kg: Adrian Kowal (Olimp Lublin) - Mikołaj Grzelak (Szamotuły Boxing Team) RSC II
kat. 64 kg: Damian Durkacz (Olimp Lublin) - Paweł Piotrowski (Sokół Piła) RSC II 
kat. 69 kg: Andrei Svatyi (Olimp Lublin) - Karol Łapawa (Sporty Walki Gostyń) 0:3
kat. 75 kg: Sebastian Rembecki (Olimp Lublin) - Tomasz Nowicki (Szamotuły Boxing Team) 2:1
kat. 81 kg: Michał Łoniewski (Olimp Lublin) - Tomasz Spychalski (Zagłębie Konin) 3:0
kat. 91 kg: Michał Soczyński (Olimp Lublin) - Miłosz Rogalka (TS Oborniki) AB I
kat. +91 kg: Adam Kulik (Olimp Lublin) - Damian Wiśniewski (Zagłębie Konin) AB II.  • Ekstraliga boksu. Damian Wiśniewski dał zwycięstwo Wielkopolsce!

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Brawo Damian !!! Powodzenia ,pracuj dalej samych sukcesów
Dodano: 13.06.2018 16:29    Przez: ~reyhur

KOMENTARZE

Brawo Damian !!! Powodzenia ,pracuj dalej samych sukcesów
Dodano: 13.06.2018 16:29    Przez: ~reyhur
Brawo Marcin.
Dodano: 13.06.2018 21:32    Przez: ~sm

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.