Dzisiaj jest sobota 16 lutego 2019, imieniny: Danuty, Julianny, Daniela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20802) SPORT FORUM FIRMY (5292) PRACA (78) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 4oC
Jutropogoda
6 / 3oC
Pojutrzepogoda
7 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Młodzież III LO w Koninie w finale Turnieju Debat ... (11)Konin. Przetarg na mini uzdrowisko z tężnią został ... (48)

40 lat ju-jitsu w Koninie. Od małej sekcji do trzech klubów

Dodano: 13.06.2018 20:30
Źródło: LM.pl

W 1978 r. w Koninie powstała pierwsza sekcja samoobrony, która przez kolejne lata ewoluowała w stronę Konińskiego Centrum Ju-Jitsu. Już w sobotę miłośnicy tej sztuki walki obchodzić będą 40-lecie jej istnienia w Koninie.

Za sprowadzenie ju-jitsu do Konina odpowiada Wojciech Malczak - mistrz ju-jitsu, trener i wychowawca wielu pokoleń zawodników. Jego fascynacja sztukami walki i samoobroną skłoniła go najpierw do założenia sekcji, a po latach - klubu, w którym i młodsi, i starsi zawodnicy mogli ćwiczyć sztuki walki, a przede wszystkim - ju-jitsu.- Sporty obronne w tamtych czasach były w ogóle nieznane - wspomina Wojciech Malczak początki istnienia sekcji ju-jitsu przy Ognisku TKKF ,,Relax". Ale szybko zdobyły sobie popularność. Podczas pierwszych treningów niewielka salka przy hali Rondo była wypełniona zafascynowanymi tą egzotyczną dyscypliną sportu zawodnikami. Po latach sekcja wyewoluowała w Konińskie Centrum Ju-Jitsu, a następnie w zaprzyjaźnione kluby: Bushido Konin i Samuraj Konin, prowadzone przez podopiecznych mistrza Wojciecha Malczaka. 

Siła przyciągania ju-jitsu i samego mistrza jest ogromna. Wielu zawodników, którzy lata temu porzucili sport z powodów rodzinnych i zawodowych, teraz do niego wraca. - Mistrz potrafi do siebie przyciągnąć. Zawsze był miłym, konkretnym, uśmiechniętym gościem - mówi o Wojciechu Malczaku jego podopieczny, a obecnie również mistrz ju-jitsu Marek Skwarczyński.

Już w najbliższą sobotę w Koninie odbędą się obchody 40-lecia ju jitsu w naszym mieście. Z tej okazji Konińskie Centrum Ju-Jitsu organizuje międzynarodowe seminarium sztuk i sportów walki, podczas których wręczone zostaną nominacje na stopnie mistrzowskie i  odznaki Polskiej Akademii Ju-Jitsu. Początek uroczystości o godz. 10.00 w hali Rondo przy Al. 1 Maja 1 w Koninie.

fot. ju-jitsu.konin.pl

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Sensei
Dodano: 13.06.2018 20:47    Przez: ~:)
Niepotrzebna muzyka w tle ale super sprawa.
Dodano: 13.06.2018 20:55    Przez: ~Tom
Super sprawa chodziłem za dzieciak tzn w podstawówce i jakoś przerwałem szkoda wielka. Zdrowia wszystkim trenujacym życzę
Dodano: 13.06.2018 22:55    Przez: ~T
Budują ścieżki rowerowe jak autostrady, żeby coś na programach przytulić przed wyborami a tuż obok koleiny w jezdni, że strach. Koleiny widać na załączonych fotkach.
Dodano: 13.06.2018 23:55    Przez: ~Dróżnik

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.