Dzisiaj jest poniedziałek 24 lutego 2020, imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21511) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (44) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 3oC
Jutropogoda
8 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Jest miejski kalendarz imprez. Można zgłaszać, a b ... (0)Kiepskie pożegnanie z własnym kibicami. MKS MOS ul ... (0)

40 lat ju-jitsu w Koninie. Od małej sekcji do trzech klubów

Dodano: 13.06.2018 20:30
Źródło: LM.pl

W 1978 r. w Koninie powstała pierwsza sekcja samoobrony, która przez kolejne lata ewoluowała w stronę Konińskiego Centrum Ju-Jitsu. Już w sobotę miłośnicy tej sztuki walki obchodzić będą 40-lecie jej istnienia w Koninie.

Za sprowadzenie ju-jitsu do Konina odpowiada Wojciech Malczak - mistrz ju-jitsu, trener i wychowawca wielu pokoleń zawodników. Jego fascynacja sztukami walki i samoobroną skłoniła go najpierw do założenia sekcji, a po latach - klubu, w którym i młodsi, i starsi zawodnicy mogli ćwiczyć sztuki walki, a przede wszystkim - ju-jitsu.- Sporty obronne w tamtych czasach były w ogóle nieznane - wspomina Wojciech Malczak początki istnienia sekcji ju-jitsu przy Ognisku TKKF ,,Relax". Ale szybko zdobyły sobie popularność. Podczas pierwszych treningów niewielka salka przy hali Rondo była wypełniona zafascynowanymi tą egzotyczną dyscypliną sportu zawodnikami. Po latach sekcja wyewoluowała w Konińskie Centrum Ju-Jitsu, a następnie w zaprzyjaźnione kluby: Bushido Konin i Samuraj Konin, prowadzone przez podopiecznych mistrza Wojciecha Malczaka. 

Siła przyciągania ju-jitsu i samego mistrza jest ogromna. Wielu zawodników, którzy lata temu porzucili sport z powodów rodzinnych i zawodowych, teraz do niego wraca. - Mistrz potrafi do siebie przyciągnąć. Zawsze był miłym, konkretnym, uśmiechniętym gościem - mówi o Wojciechu Malczaku jego podopieczny, a obecnie również mistrz ju-jitsu Marek Skwarczyński.

Już w najbliższą sobotę w Koninie odbędą się obchody 40-lecia ju jitsu w naszym mieście. Z tej okazji Konińskie Centrum Ju-Jitsu organizuje międzynarodowe seminarium sztuk i sportów walki, podczas których wręczone zostaną nominacje na stopnie mistrzowskie i  odznaki Polskiej Akademii Ju-Jitsu. Początek uroczystości o godz. 10.00 w hali Rondo przy Al. 1 Maja 1 w Koninie.

fot. ju-jitsu.konin.pl

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Sensei
Dodano: 13.06.2018 20:47    Przez: ~:)
Niepotrzebna muzyka w tle ale super sprawa.
Dodano: 13.06.2018 20:55    Przez: ~Tom
Super sprawa chodziłem za dzieciak tzn w podstawówce i jakoś przerwałem szkoda wielka. Zdrowia wszystkim trenujacym życzę
Dodano: 13.06.2018 22:55    Przez: ~T
Budują ścieżki rowerowe jak autostrady, żeby coś na programach przytulić przed wyborami a tuż obok koleiny w jezdni, że strach. Koleiny widać na załączonych fotkach.
Dodano: 13.06.2018 23:55    Przez: ~Dróżnik

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.