LM.plSportSzok w Białej Podlaskiej, pierwsza strata punktów Medyka Konin

Szok w Białej Podlaskiej, pierwsza strata punktów Medyka Konin

Miało być łatwe zwycięstwo, a jest pierwsza strata punktów w sezonie. Medyk jedynie zremisował z AZS PSW Biała Podlaska 1:1.

Mecz z drużyną, która nie wygrała jeszcze spotkania miał być dla Medyka Konin łatwym spacerem i okazją do postrzelania goli. Okazało się jednak, że piłkarki AZS PSW w Białej Podlaskiej są bardzo groźne i w drugim spotkaniu na własnym terenie odebrały punkty faworytkom.

Spotkanie rozstrzygnęło się w pierwszej połowie. Najpierw na prowadzenie wyszły koninianki - w 30. minucie na 1:0 dla Medyka trafiła Nicole Zając. Jeszcze przed przerwą zespół z Białej Podlaskiej wyrównał i do szatni zawodniczki schodziły przy remisie 1:1. Po zmianie stron kibice bramek już nie obejrzeli i ostatecznie mecz skończył się podziałem punktów.

Taki wynik o wiele bardziej satysfakcjonuje piłkarki AZS PSW. Dla Medyka Konin była to pierwsza strata punktów w sezonie. Koninianki co prawda utrzymały fotel lidera tabeli z dorobkiem trzynastu oczek i przewagą jednego punktu nad AZS PWSZ Wałbrzych oraz Czarnymi Sosnowiec, ale pamiętać należy, że zaległe mecze ma jeszcze Górnik Łęczna. Jeżeli mistrz Polski je wygra to łęcznianki będą liderkami.

Zespół Romana Jaszczaka kolejne spotkanie rozegra w przyszłą sobotę. W Koninie medyczki podejmą AZS UJ Kraków.

AZS PSW Biała Podlaska - Medyk Konin 1:1 (30' Nicole Zając)

Medyk Konin (skład wyjściowy): Monika Sowalska - Klaudia Olejniczak, Sandra Sałata, Julia Maskiewicz, Haley Lukas, Mariana Iwaniszyn, Gabija Gedgaudaite, Natalia Pakulska, Nicole Zając, Nikol Kaletka, Dominika Kopińska.